Zuckerberg’i ‘hack’ledikten sonra özür diledi

18 August 2013 Sunday, 22:30

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’ta keşfettiği hata geri çevrilen Filistinli bilgi işlem uzmanı Khalil Shreateh, çareyi sitenin kurucusu Mark Zuckerbeg’e ‘hack’lemekte buldu! Sitede istenilen profile gönderi paylaşmayı içeren bir hata bulan Shreateh, durumu Facebook mühendislerine bildirdi. Yaşanılan durumun hata olmadığını söyleyen Facebook mühendisleri, Shreateh’in hatanın düzeltilmesi önerisini geri çevirdi. Bunun üzerine genç bilgi işlem uzmanı, Zuckerberg’in duvarında bir gönderi paylaştı…
Shreateh gönderisine “Adım Khalil Shreateh. Bilgi İşlem Bölümü mezunuyum ve sitesinizde bir hata keşfettim” yazdı. Olaydan dakikalar sonra Facebook mühendisleri Shreateh’le tekrar iletişime geçti ve hatayı düzeltti. Filistinli bilgi işlem uzmanının en başta gerekli teknik ayrıntıyı vermediğini söyleyen mühendisler Shreateh’e bir ödeme yapılmayacağını açıkladı. Normal şartlarda şirket, bu tarz bir hata keşfeden araştırmalara en az 500 dolar (974 TL) ödüyor.

Bir önceki yazımız olan 'Cinayeti protezsiz işledim' başlıklı makalemizde cinayet, güney afrika ve oscar pitrorius hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz