Ziraat Bankası’ndan ödeme kolaylığı

Ziraat Bankası, kullandıkları kurumsal, tarımsal ve  bireysel kredilerini ödenmesi gereken tarihte ödeyemeyerek takibe giren  müşterilerine ödeme kolaylığı getirdi.
Bankanın açıklamasına göre, borçlarını vadesinde veya ödenmesi gereken tarihte ödemediği için bankacılık mevzuatı uyarınca 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle kredileri takip hesaplarına intikal ettirilen müşterilerine gecikme faizi uygulanması gerekirken, sunulan kolaylık kapsamında gecikme faizi uygulanmadığı gibi birikmiş sözleşme faizinden de indirim yapılarak borcun hesaplanması öngörülüyor.

Borçlarda indirim
Bu kapsamda, hesaplanan borç tutarının nakden ve tek seferde ödenmesi durumunda teminatların borcu karşılama oranı da dikkate alınarak, birikmiş faiz borcundan değişen oranlarda indirim yapılabilecek.
Borcunu tek seferde ödeme imkanı bulunmayan borçlular için ise indirimli yöntemlerle hesaplanan güncel borcunu, kısmen peşin kısmen de taksitlendirerek ödeme imkanları sağlandı.

Uygun vadede taksit
Borçlarını peşin ödeyemeyerek, taksitlendirmek isteyen müşteriler için de teminatların borcu karşılama oranı da dikkate alınarak, birikmiş faiz borcundan değişen oranlarda indirim uygulanacak.
Öte yandan bakiye borçları uygun vadelerde taksitlendirerek ödeme imkanı tanınacak.
Uygulama kapsamına giren borçlular veya borçla ilgililerin (kefil, garantör, ipotek borçlusu, borcu ödemek isteyen üçüncü kişiler) 31 Aralık 2013 tarihine kadar Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları ve peşinat tutarlarını ya da tek seferde ödenmesi gereken tutarları ödeyerek, borçlarını indirimli olarak yeniden yapılandırma avantajlarından yararlanabilecek.

Bir önceki yazımız olan Okul Servis Ücretleri Ne Kadar Oldu? başlıklı makalemizde okul servis ücretleri ne kadar oldu, okul servisleri ve Okul servisleri kaç tl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *