Zeynep Beşerler: Hayatın tadını çıkarın

“Fazla ciddiye almayın şu hayatı; nasıl olsa içinden canlı çıkamayacaksınız…” Necip Fazıl Kısakürek
Yazıma bu satırlarla başlamak istedim çünkü bu kez size havadan, sudan, ülkenin durumundan, oyunculuktan, sinemadan bahsetmeyeceğim..
Her gün yaşam içinde büyük mücadeleler veriyoruz. İş arıyoruz, trafikle boğuşuyoruz, kredi kartlarını ödemeye çalışıyoruz, çocuğun okul parasını denkleştiriyoruz, taksitleri bitirmeye çalışıyoruz, tatile gitmek istiyoruz, yoğunuz, yorgunuz ve bu kaosun içinde yaşıyoruz zaman tüketiyoruz, ömür geçiriyoruz.
Hayatın sonuna nasıl vardığımızı anlamıyoruz. Tabii ölümün bizi bu koşturmanın neresinde yakalayacağını da bilmiyoruz. Belki yarın, belki üç ay sonra , belki de 30 yıl sonra… Düşünmek istemesek, aklımıza getirmesekte ölümün aslında her an ensemizde olduğunu biliyoruz..
Bu varoluş hikayesinin içinde her sonun bir başlangıç olduğunu düşünürsek, bedensel varlığınızın sonunda hiç tanımadığınız bir insanın varlığını devam ettirmek, ona sağlıklı bir hayat vermek çok mu zor?
Hayır değil…
Organlarınızı bağışlayarak siz de birilerini hayata bağlayabilir, onlara sağlıklı ve güzel bi hayat verebilirsiniz. Bizler başımıza gelmeden bir şeyleri anlamakta zorluk çekeriz, umursamayız, değerini bilmeyiz, ama “Benim başıma gelmez” diye düşünmeyin. Bir arının sokmasıyla hayatınız değişebilir, böbrek yetmezliği ortaya çıkabilir… Hayatımız pamuk ipliğine bağlı..
Niyetim içinizi karartmak değil, sadece organ bağışının önemine dikkat çekmek. Türkiye’de 44 bine yakın kişi organ bekliyor ve her yıl ortalama 8 bin kişi bu listeye ekleniyor. Bir yılda 2-3 bin olması gereken donör sayısı malesef şu anda 300-400…
Ben bundan altı yıl önce okuduğum bir yazı üzerine organlarımı bağışlamıştım. Umarım benim yazdığım bu yazıda sizlerin organ bağışı yapmanızda etkili olur.
Şimdi elinizi vicdanınıza koyun, bencilliklerinizden, korkularınızdan sıyrılıp sadece bir dakika düşünün..
Hepinize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum…

Zeynep Beşerler kimdir?

1 Ağustos 1979 İzmir doğumlu. İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı 3. sınıf terk.
2003’te “Alacakaranlık” dizisiyle başladığı oyunculuğu “Ihlamurlar Altında”, “Rüzgarlı Bahçe”, “Esir Kalpler”, “Nazlı Yarim”, “Aşk ve Ceza” ve “Arka Sokaklar”la sürdürdü.
“Kağıt”, “Sultanın Sırrı”, “Türkler Çıldırmış Olmalı” gibi filmlerde oynadı.
2013 yılında Emir İçgören’le evlendi.

Zeynep Beşerler, Milliyet TV için yazdı

Bir önceki yazımız olan Dişlere uygulanan ball ataşman nedir? başlıklı makalemizde ball ataşman nedir, ball ataşman uygulaması ve implant nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *