Zaz’dan Türkiye yorumu

Isabelle Geffroy… Ya da dünya çapında bilinen adıyla Isabelle Geffroy… 2010’da yayınlanan “Je Veux” şarkısıyla büyük bir başarı yakalayan Fransız müzisyen şimdi yeni albümü “Paris”i yayınladı. Dünya sahnesine çıktığı tarihten bu yana Türkiye’de de birçok konser veren Zaz yeni albümünün turnesi kapsamında da ülkemize gelebileceğinin sinyallerini verdi.

Yeni albümünüzü anlatır mısınız? Caza olan yakınlığınız malum… Yine cazın etkisi var mı albümde?
Tanımlamak benim için her zaman zordur. Fakat albümdeki şarkıların Fransız müzik mirasına ait olduğunu söyleyebilirim. Ben onlara caz evrenimi ekledim.

Türkiye’de çok iyi tanınıyorsunuz. Fakat Türkiye’de Fransızca konuşanların oranı çok çok az. Sizce bu başarının nedeni nedir?
Yaptığınız işin dünyada kabul ediliyor ve birçok dinleyiciye ulaşıyor olması her zaman inanılmazdır. Üstelik bu dinleyiciler dilinizi bilmiyorsa… Ben her zaman İstanbul, Ankara ve İzmir’de şarkı söylemeyi çok sevdim. Mutluluğu paylaşmak bazen ülkelerle ilgili değildir. Bu benim için çok önemli.

“Bir daha gelmek için sabırsızlanıyorum”

İstanbul’da da konser verdiniz. Nasıl buldunuz şehri?
Kulağa çok klişe gelebilir fakat İstanbul’da olmak çok güzel. Harika şekilde karşılanıyorum. Konser vermek için İstanbul Boğazı’nı tekneyle gezdiğim günü unutamam. Saf mutluluktu. Konserde de inanılmaz bir kalabalık vardı. Bir daha gelmek için sabırsızlanıyorum.

Şimdi neyin üzerine çalışıyorsunuz?
Yeni albüm “Paris” ile ilgili yapacak çok işim var. Turneler olacak. Sırada Japonya var. Daha sonra Güney Amerika. Ve umarım
yaz aylarında bir festival kapsamında İstanbul…

Bir anda dünya çapında tanınan bir sanatçı oldunuz. Hayatınızda neler değişti?
Yaşım… Dürüst olmam gerekirse hiçbir şey değişmedi. Bir yandan da her şey değişti… Sokaklarda rahat yürüyemiyorum ya da metroya binemiyorum.
Gün içinde yapacak çok işim oluyor. Fakat kendimi de hiç olmadığım kadar özgür hissediyorum.

Fransız müzisyen Zaz yeni albümü

“Paris” ile karşımızda. Birkaç senede kendisine hatırı sayılır bir hayran kitlesi yaratan müzisyen artık sokakta rahat yürüyemediğini söylüyor.

FIRAT KARADENİZ – Milliyet Cumartesi

Bir önceki yazımız olan Özgür Mumcu ve Bilge Öztürk öpüştü! başlıklı makalemizde bilge öztürk, Özgür Mumcu ve özgür mumcu bilge öztürk hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *