Yüksel Didikoğlu röportajda kendini anlattı

‘Yüksel Didikoğlu kimdir?’ diye merak edenler için işte Yüksel Didikoğlu röportajı…

ATV’de erken final yapan “Veliaht” yarışmasında Musa Eroğlu’nun Veliaht’ı seçilen Yüksel Didikoğlu, artık tek hedefinin müzikte kalıcılık olduğunu söyledi ve ekledi:
“Bu yarışmayla başka bir heyecan yaşadım. Musa Hoca halk müziği camiasında yaptıkları ve emekleriyle çok yüce bir yerdedir. 13 yaşından beri müziğin içerisindeyim. Şu anda yaşım 35 ve 18 yaşımdan beri hayatımı hep müzikle idame ettirdim. Kendime ait bir söz mü bilmiyorum ama bir yerden kulaklarıma çalınmış ve orada kalmış bir deyim bu; ‘Son tını uzaklaşana kadar müzik’ diyorum”

“AHMET KAYA TAKLİDİ DEĞİLİM”

“İkinci albüm için çalışmalara başladık. Yarışmanın finalinde Ahmet Kaya’nın şarkısını okudum ve insanlar beni ona çok benzetti. Bunu hiç doğru bulmuyorum. Ahmet Kaya bas bariton sese sahip bir solist. Bende tenore yakın bir ses var. Ahmet Kaya’ya benzediğimi, taklit olduğumu hiç düşünmüyorum. O geceki performansıma değil de daha önceki performanslarıma baktıkları zaman Ahmet Kaya’yla ses benzerliğimiz olmadığını görürler. Ben de her renk var. Arabesk ve popüler kültürden esintilerle bir harmanlama var. Kubat gibi her telden ve doğru okumaya çalışıyorum.”

“KIVIRCIK ALİ VE RIZA KILIÇ YADİGARI”

“İlk albümde Kıvırcık Ali, Rıza Kılıç ve Yavuz Bingöl vardı. Kıvırcık Ali ve Rıza Kılıç’ı rahmetle anıyorum. 14 gün arayla ikisi de vefat etti.  Onlarla çalışma onuruna eriştim. Bu albüm bana onlardan kalan bir yadigar. Sevgili Yavuz Bingöl’ün bir düeti var. Sözleri Şinasi Kul’a ve Mete Artun’a ait ‘Nerdesin’ adlı türküyü beraber okuma şansını yakaladım. Yavuz Bingöl destek oldu. İki tane Nurettin Rençber bestesi de okuduk. Kafamda oluşturmaya çalıştığım Yüksel de oydu. Albümün ikinci klibini Kıvırcık Ali’nin vokalini yaptığı Mahzuni Şerif türküsü ‘Sarhoşum Dünya’ isimli parçaya çekeceğiz.”

Bir önceki yazımız olan Ece Erken'e 890 bin Euroluk doğumgünü hediyesi başlıklı makalemizde Ece Erken, Ece Erken doğumgünü ve Ece Erken hediye hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *