Yonca Evcimik’in son albümü 15.

Yonca Evcimik, uzun bir aradan sonra çıkardığı, ‘15.’ adını verdiği albümünde; Volga Tamöz, Serdar Ortaç, Serhat Tekin, Barlas Erinç, Murat Aydemir gibi müzisyenlerle birlikte çalıştı. Kayıtları Aykut Gürel’in Bodrum’daki stüdyosunda tamamlanan albümün çıkış parçası ‘Burası İstanbul’ oldu.

Bir süre önce yeni albümü ‘15.’yi çıkaran Yonca  Evcimik’e, müzik dünyasının önemli isimleri övgüler yağdırdı. Sezen Aksu, albümün Evcimik’in yeni döneminin başlangıcı olduğunu söylüyor; Ali Pektaş da “Yonca, ikinci baharını yaşıyor” diye konuşuyor.

Naim Dilmener: “Üzerinde çok düşünülmüş ve sahibine çok yakışmış bir albüm. Popun öldüğü bir çağda bu kadar iyi bir pop albümü ancak Yonca Evcimik’ten gelebilirdi.”

Ali Pektaş: “Yeni albümünde resmen ikinci baharını yaşıyor. Hem enerjisi yüksek hem de duygusal atmosferi yoğun. Müzikalite yüksek, altyapıları sağlam bir albüm.”

Suat Kavukluoğlu: “Süper geri dönüş albümüyle ‘Yokluğumda bir arpa boyu yol gidemediniz kızlar. Pop albümü öyle değil böyle yapılır. Oturun hepinize sıfır’ diyor adeta.”

Ahmet Kamil Taşkın: “Yıllar sonra nerdeyse aynı, güzel heyecanla bir Yonca Evcimik albümü dinliyorum. Olmuş bu iş!”

Sezen Aksu: “Bu albüm Yonca’nın yeni döneminin başlangıcı. ‘Burası İstanbul’ tartışmasız yazın en hit şarkılarından bir tanesi, Yonca’yı tebrik ediyorum.”

Bir önceki yazımız olan Serenay Sarıkaya Çağatay Ulusoy'dan ayrıldı mı? başlıklı makalemizde Çağatay Ulusoy, medcezir ve Serenay Sarıkaya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *