Yılın kadrosundan merak edilen film: Cloud Atlas (Bulut Atlası)

Üç yönetmenin bir araya gelip çektiği film bu senenin en çok merak edilen filmlerinden birisi olarak göze çarpıyor.

Polonya asıllı Larry ve Andy Wachowski kardeşler ile ‘Koş Lola Koş’ filmi ile kalitesini ortaya koyan Alman yönetmen Tom Tykwer’ın yönetmenliğini yaptığı Cloud Atlas (Bulut Atlası) 26 Ekim’de izleyici ile buluşacak.

2004 yılında David Mitchell’in yazdığı ve çok sayıda beğeni alan Cloud Atlas romanın, sinema filminde birbirinden ünlü isimler var. Tom Hanks, Halle Berry, Natalie Portman, Hugh Grant’ın başrollerini paylaştığı Cloud Atlas’ın filmi için uzun bir süredir yönetmen arayışı sürüyordu.

Sinemaya farklı bir bakış açısı getiren bilim kurgu filmi Matrix serisinin yapımcısı-yönetmeni ve senaristi olan Wachowski kardeşler ile farklı işleniş tarzı ile sinema severleri büyüleyen Koş Lola Koş’un yönetmeni Tykwer’ın bu filmde neler yapacağı merak konusu olarak duruyor. Yönetmenlerin geçmişteki başarılarına bakılırsa muhteşem bir filmin bizleri beklediğini söylemek yanlış olmaz sanırım.

Filmin başrol oyuncularından Tom Hanks’in düşüncelerine bakılırsa film izleyenleri görsel açıdan da bir hayli tatmin edeceğe benziyor. Amerikalı oyuncu, Filmde emeği geçen herkesin ayakta alkışlanacak bir deha olduğunu ve filmin de muhteşem olduğunu söylerken, film ilginç konusuyla da dikkatleri çekiyor.

Filmin konusuna değinmek gerekirse, farklı hikayeler aslında birbirini tamamlayan ana hikayeyi ortaya çıkarıyor. Geçmiş ile günümüz arasındaki bağlantıyı ve farklı 6 hikayeyi ayrı oyuncular oynuyor.

100 milyon dolar gibi büyük bir bütçe ile vizyona girecek olan Cloud Atlas’a yapılan yorumlardan en ilginci ‘yeni bir Matrix geliyor’ oldu. Larry ve Andy Wachowski kardeşlerin kalitesini düşündüğümüz zaman Matrix seviyesinde bir film beklemek haksızlık olmaz tabi ki. Hele Wachowski kardeşlere bir de ‘Parfüm’ filmiyle izleyenlerin hafızasına kazanan Tom Tkywer da eklenince izlemeden geçemeyeceğimiz bir film geliyor diyebiliriz.

Cloud Atlas’ın kitabına baktığımız zaman çok fazla sayıda dile çevrilmiş ve bir başyapıt olarak gösteriliyor. Çekimleri tamamlanan filmin 26 Ekim 2012’de tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de vizyona gireceği duyruldu.

Bir önceki yazımız olan Kelebeğin Rüyası izleyiciye sürpriz yapacak! başlıklı makalemizde cenaze törenleri, film ve Kelebeğin Rüyası hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *