Yılda 250 milyon lira kazanıyor!

ABD’de yayımlanan Forbes dergisi en çok kazanan ünlüleri açıkladı. Buna göre ünlü şarkıcı Madonna, 125 milyon dolar (250 milyon TL) ile yılın en çok kazanan ünlüsü oldu. Liste hazırlanırken ünlülerin Haziran 2012 ila Haziran 2013 tarihleri arasındaki kazançları baz alındı. Araştırma, ajanslar, menajerler ve yapımcılarla görüşülerek sonuca ulaştırıldı.
Listede, son albümü MDNA ile dünya çapında 1 milyon satış rakamına ulaşan Madonna’yı izleyen isim ise ünlü yönetmen Steven Spielberg oldu. ‘Lincoln’ filmiyle En İyi Film ve En İyi Yönetmen Oscar ödüllerine aday gösterilen Spielberg’in geliri, 100 milyon dolar olarak açıklandı.
Forbes, Spielberg’ün 65 milyon dolar bütçeyle çektiği filmin 275 milyon dolar gişe geliri elde ettiğine dikkat çekti. Listede Spielberg’ü edebiyat dünyasında ses getiren ‘Grinin Elli Tonu’ üçlemesinin yazarı E. L. James izledi.

Kortların kralı Federer
Öte yandan Forbes en çok kazanan tenisçiler listesini de açıkladı. Buna göre 2013 rakamlarına göre en çok kazanan tenisçi 71.5 milyon dolarla Roger Federer oldu. İkinci sıraya 29 milyon dolarla Maria Sharapova, üçüncü sıraya 26.9 milyon dolarla Novak Djokovic, dördüncü sıraya ise 26.4 milyon dolarla Rafael Nadal oturdu.

Oprah dokuzuncu sırada

1- Madonna – 125 milyon dolar
2- Steven Spielberg – 100 milyon dolar
3- E. L. James, Simon Cowell ve Howard Stern – 95 milyon dolar
4- James Patterson – 91 milyon dolar
5- Glenn Beck – 90 milyon dolar
6- Michael Bay – 82 milyon dolar
7- Jerry Bruckheimer ve Lady Gaga – 80 milyon dolar
8- Tyler Perry ve Tiger Woods – 78 milyon dolar
9- Oprah Winfrey – 77 milyon dolar
10- Robert Downey Jr. – 75 milyon dolar

Bir önceki yazımız olan ODTÜ'de nöbet devam ediyor başlıklı makalemizde ankara, görev ve odtü hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *