Yılbaşı gecesi evinde parti vereceklere öneriler

Verdiği partilerle adından söz ettiren seyahat yazarı Levent Özçelik’in evinde yılbaşı partisi düzenlemek isteyenlere tavsiyeleri var: “Yemekleri kolay servis edilir şeylerden seçin. Mini burgerler ve egzotik tatlar hazırlayabilirsiniz”

Seyahat yazarı ve işletmeci Levent Özçelik, İstiklal Caddesi’ndeki evinde verdiği partilerle iyiden iyiye popüler oldu. Salonuna kurdurduğu sahnede ağırladığı müzisyenler bir yana, bu partiler birçok ünlünün de eğlendiği etkinliklerdi. Malum biz Özçelik gibi sık sık parti vermiyoruz; yılda bir kez yılbaşında “ev partisi” vermeye soyunuyoruz. Özçelik’ten “son dakikacı” ev sahipleri için öneriler istedik. O da sıraladı…

–  Evde parti vermek ev için tehlikeli. Kırılıp dökülen eşyalar olabilir. Eğlenmeyi bilmeyen bir millet olduğumuz için kavga gibi sıkıcı şeyler de başınıza gelebilir. Bu nedenle davetli listenize dikkat etmelisiniz.

–  Evinizin büyüklüğü partiniz için çok önemli. Özellikle salonunuz büyük olmalı. Ve mutlaka iki tuvalet olmalı evde. Etraftada fazla eşya olmamalı. Partiden önce değerli eşyalarınızı ortadan kaldırmalısınız. Büyük bir masanızın olması çok iş görür.

–  Çok iyi bir ses sisteminiz olmalı.
Ben ses sistemini o gece çalacak DJ’e göre kiralıyorum. En iyi ses ve ışık şirketleriyle çalışıyorum. Tabii ki müzisyenlerin de fikirlerini alıyorum. Benim partilerimde birçok DJ çaldı. Şimdiye kadar Mehmet Erdem, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions partilerimde çaldı.

–  Bir partinin en önemli süsü ışıktır.
Loş bir ışık olmalı ama ev karanlık olmamalı.

“Suşi en iyi seçim”

–  Yemekleri kolay servis edilir şeylerden seçin. Suşi en iyi seçim. Ben mutlaka SushiCo’dan sipariş veriyorum. Partiden yarım saat önce servis ediyorlar taze taze. Egzotik tatlar ve mutlaka mini burger
gibi klasikler hazırlanmalı.

–  Şampanya klasik partiler için ideal. Ancak iyi bir barmen bulup içkileri onunla birlikte belirlemelisiniz. Giriş, gelişme ve sonuç gibi düşünün…

–  Ev partilerinde en çok tüketilen kokteyller whiskeyshower, mojito ve cin tail.

–  Hazırlıklar için tercihen profesyonel bir ekipten yardım almalısınız.

–  Davetlilere hediye almanıza hiç gerek yok. Çünkü en önemli hediye onları partinize davet etmeniz.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *