Yelda Kahvecioğlu son yolculuğuna uğurlandı

Ulus’taki evinde yakınları tarafından ölü bulunan ünlü diyetisyen Yelda Kahvecioğlu‘nun (30) cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Antalya’ya gönderildi. Ortaokula giderken kalp ritmi bozukluğu nedeniyle uzun süre tedavi gördüğü belirtilen ve ilk belirlemelere göre kalp krizinden öldüğü tahmin edilen Kahvecioğlu’nun, sağlıklı yaşamla ilgili bir kitap yazdığı ve bu kitabı da birkaç gün içinde çıkarmayı düşündüğü öğrenildi. Midesindeki rahatsızlık nedeniyle yaklaşık üç haftadır ‘lansor’ isimli mide ilacını da kullanan Kahvecioğlu’nun ölüm sebebi, otopsi sonucu belirlenecek.
Etiler Ulus Mahallesi, Öz Topuz Caddesi üzerindeki Noterler Sitesi, A-16 Blok, 4’üncü katta bulunan 7 numaralı dairede geçtiğimiz Cumartesi günü yaşamını yitiren ünlü diyetisyen Yelda Kahvecioğlu’nun cenazesi, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Gasilhane’ye getirildi. Burada yıkanan cenaze, daha sonra helallik alınmak için evine, ardından da Arnavutköy Tevfikiye Camii’ne getirildi. Kahvecioğlu’nun tabutuna sarılan annesi Güler, babası Abdullah ve ablası Derya Kahvecioğlu uzun süre gözyaşı döktü. Abla Derya Kahvecioğlu, tabutun başına konulan duvağı da uzun süre öptü.

Cenazesi Antalya’ya gönderildi
Cenazeye, Kahvecioğlu’nun yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra sanatçılar Bergüzar Korel ve Erkan Petekkaya, eski manken Ebru Destan, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’la gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ve Nagehan Alçı da katıldı. Kahvecioğlu’nun cenazesi, burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi Antalya Gazipaşa’ya gönderildi.

“Allah korkusu vardı onun”
Ablası Derya Kahvecioğlu, “Gitti bir taneciğim, minicik kardeşim. Gül kokulum gitti. Melek oldu, uçtu gitti. Benim çiçeğim, gözümün nuru yok. Herkese yardım eder, kimseyi kırmazdı. Gelmeyecek artık bir daha. Tertemizdi, hiçbir şeyi yoktu onun. Yatağındaydı, uyurken gitmiş benim kardeşim. Kötü bir şey yazmayın. Benim kardeşim vadesiyle gitti. Kalp kriziyle gitti. Kötü yazmayın, yazanlar kendinden utansın. Allah korkusu vardı onun. Cehenneme attırmaz o kendini. Ateşlerde yanmaz, korkar. Hiç kendini öldürür mü o? Hayalleri vardı kardeşimin. Kimsesiz çocuklar derneği kurmuş. Kitaplar yazdı. Benim kardeşim herkese yardım ederdi” diyerek gözyaşı döktü.

“Kanatsız bir melekti”
Yelda Kahvecioğlu‘nun yakınları, ortaokula giderken kalbiyle ilgili sorunlar yaşadığını ve uzun bir tedavi süreci geçirdiğini, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan ilk teşhiste doktorun kendilerine, kalp krizi teşhisi koyduğunu söylediler. Yakınları ayrıca, sağlıklı yaşamla ilgili bir kitap yazan Yelda Kahvecioğlu‘nun, birkaç gün sonra kitabını da çıkarmayı düşündüğünü ama bunun kısmet olmadığını belirtiler. Bergüzar Korel cenazede üzgün olduğu için açıklama yapmazken, Ebru Destan ise “Yedi ay boyunca kilolarımı onunla verdim. 15 gün önce konuşmuştuk. Dünya iyisi kanatsız bir melekti” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yaşam odasının faydaları: 486 işçi kurtuldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *