Yay Burcu 2015 yılı Burç Yorumları

Yay Burcu 2015 yılı Burç Yorumları

YAY BURCU

23 Kasım – 21 Aralık

Yükselen burcunuzun yıllık horoskobunu da okumayı unutmayınız.

EVLİLİK VE İLİŞKİLER

Bu yıl aşk hayatınızı hareketlendiren koşullar var ancak Satürn’ün burcunuza ilerlemesi iş ve sorumlulukların daha ağır basacağı anlamına da gelmekte. Ancak kendi kişiliğinizi sağlamlaştırmanız ve daha ciddi bir bakış açısı kazanmanız ilişkileriniz açısından da daha sağlamlaştırıcı olabilir. Eğer 5-13 Aralık günlerinde doğmuşsanız, bu yıl aşk hayatında mutluluk getiren sürprizlere ve değişikliklere çok daha açıksınız. Ancak 28 Kasım-3 Aralık doğumlular açısından bir dizi karmaşa ve belirsizlik söz konusu olabilir. Bu dönemde aşkta yanlış değerlendirmelere daha açık durumda olabilirsiniz.
Yılın belirli dönemlerinde aşkta akıcı enerjiler ve şanslar getiren zamanlar var. 20 Şubat-17 Mart, 5 Haziran-19 Temmuz, 8 Kasım-5 Aralık dönemlerinde beklediğiniz mutluluğu ve keyfi daha rahat bulabilirsiniz. Ancak Venüs’ün geri hareket yapacağı 25 Temmuz-6 Eylül arasında aşkta, evlilik gibi konularda bazı pürüzler ve huzursuzluklar ortaya çıkabileceği için, bu dönemde önemli kararlardan kaçınmakta fayda var.  27 Ocak-20 Şubat, 11 Nisan-8 Mayıs arasında da hareketli koşullar ve aşkta sizi canlandıran beraberlikler yakalayabilirsiniz.

SAĞLIK

Bu yılınızda kendinizle, bedeninizle daha çok ilgilenmek durumundasınız. Burcunuza ilerleyen Satürn nedeniyle yaşam enerjinizin zayıflaması mümkün. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmalı, hareketsiz kalmamalısınız. 12 Ocak-20 Şubat arası fazla stresli olabilir. 12 Mayıs-24 Haziran ve 25 Eylül-12 Kasım dönemlerinde kendinize daha çok önem vermeli, gerginliklerden uzak kalmaya bakmalısınız.

Sert bir öğretmen gibi olan Satürn’ün burcunuza ilerlemesi, özellikle mesleki alanda yeni bir dönemin başlangıcını da işaret ediyor.

23 Aralık’ta Satürn’ün burcunuza girmesi ile birlikte sizin için yeni bir yapılanma ve sorumluluk alma dönemi başlıyor. 2015’e kadar sürecek olan bu dönemde, gerek mesleki alanda, gerekse hedeflerinizde daha kontrollü, dikkatli ve gerçekçi olmak durumundasınız. Satürn sert bir öğretmen gibidir. Burcunuza ilerlemiş olması bu dönemde önemli kararlar alacağınızı, mesleki alanda yeni bir dönemin başlangıcında olabileceğinizi gösteriyor. Hatta bu etkileri Temmuz ayından bu yana görmeye başlamış bile olabilirsiniz. Geçen yaz aylarında ortaya çıkan işaretleri 23 Aralık’tan itibaren daha açık şekilde görebilirsiniz. Satürn’ün burcunuza ilerlemesi ayaklarınızı yere basmanıza yardımcı olacak. Bazı kısıtlamalar ve görevler içerisinde olabilirsiniz ancak bu tecrübelerden çok şey çıkaracaksınız. Şimdi her şey biraz daha yavaş ve ciddi gözükmeye başlıyor. Yeni sorumluluklardan kaçmıyor, bilakis kendiniz bunun arayışı içerisine giriyorsunuz.

Karmaşa bitiyor
Özellikle yükselen burcu Yay olanlar 2015-2018 yılları arasında hayatlarını toparlama ve yeni bir inşa sürecine girme durumundalar. 2012 yılından bu yana içine girdiğiniz karmaşık ve sizi hapseden, yıpratan koşulardan kurtulmaktasınız. 2015 Haziran-Eylül arasında geçen yıla ait koşullar son bir hatırlatma yapmak üzere ortaya çıkabilir ancak bu geçici bir durum olacaktır.
Satürn’ün kural getiren ve sınırlayan etkisine karşın, 11 Ağustos’a kadar son derece destekleyici Jüpiter transiti altında olduğunuzu unutmayın. Bir bakıma sorumluluklar artsa da, hayattan zevk almak zor değil. Yılın ilk yarısında hakim olan bu imkanları iyi değerlendirmeye bakın. Özellikle yabancılarla ilgili konular, eğitim, akademik uğraşlar, yolculuklar ve ufkunuzu genişleten tüm konular kendinizi geliştirme fırsatı getiriyor. Medya, uluslararası konular, yayıncılık gibi alanlarda ve fikirlerinizi yayma konusunda çok daha şanslısınız. Kendinize güveniniz önemli.
Yılın ikinci yarısında, 11 Ağustos sonrasında Başak burcuna ilerleyen Jüpiter mesleki alana önemli bir vurgu getirmekte. Bu nedenle, yılın ikinci yarısında daha fazla iş, daha fazla çalışma var. Çabalarınızın karşılığı size terfi ve ilerleme olarak dönebilir. Jüpiter’in bu transiti, üzerinde uzun süredir çalıştığınız projelerinizi başarılı şekilde tamamlayabileceğinize işaret etmekte. Ancak bu süreç yılın ilk yarısı kadar eğlenceli olmayabilir. Sizi meşgul eden, hareketli bir dönemde olacaksınız.
Tüm bunların yanında, 2011 yılından bu yana Balık burcunda ilerleyen Neptün’ün şaşırtıcı, dalgınlık ve dağınıklık getiren etkisine de dikkat etmek gerekiyor. Zira bir yandan Satürn gerçekleri hatırlatırken, diğer yandan Neptün sizi oldukça huzursuz etmekte. Adeta gerçeklerle hayaller arasında kalmış durumdasınız. Doğal olarak bu süreçte bazı hayal kırıklıkları ve şaşkınlıklar, yanılmalar gündeme gelebilir. Eğer 28 Kasım-3 Aralık günleri arasında doğmuşsanız, bu yılın Neptün’ün kişiyi hassaslaştıran, kafa karıştıran etkisini daha çok yaşıyor olabilirsiniz. Neptün eski alışkanlıklarınızı yıkmakta, sizi bir bakıma hafifletmekte. Ancak yön kaybı ve ne yapacağını bilememek duygusuna özellikle dikkat etmelisiniz. Bugünlerde doğan Yay burcu kadınları eşleri ya da erkek figürlerle ilgili bazı yanlış değerlendirmeler ve aldanmalar içine düşebilir. Genel olarak sağlığınıza ve kariyerinizin gidişatına daha çok özen göstermeli ama bu arada Neptün’ün getirdiği kabullenme hissini de doğru yönde kullanmaya bakmalısınız. Kendi kendinizi aldattığınız durumlar olabilir.

Uranüs’ün getirdikleri
2010 yılından beri Koç burcundaki Uranüs’ün yenileyen, olumlu değişiklikler ve daha bağımsızlık getiren transiti olanca hızı ile devam etmekte. Uranüs size özellikle yaratıcı konularda, kendinizi ifade etme alanında daha heyecanlı arayışlar ve riskli uğraşlar getirmekte. Cesaretiniz sayesinde 2010’dan bu yana yepyeni girişimler içerisinde olabiliyorsunuz. Benzer şekilde ani aşklar ve zevkler yönünde daha bağımsız bir karakter ortaya koyabilirsiniz. Her durumda Uranüs yeniliğe kucak açan ve değişikliklere açık, özgürleşen bir atmosfer içerisinde olduğunuzu anlatıyor. Eğer 5-13 Aralık arasında doğmuş bir Yay iseniz bu temaları güçlü bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bu yılınızda aniden gelen olaylar önünüze yaratıcı olanaklar açmakta, sizi sahneye çağırmakta.
Doğal olarak 2008’den bu yana özellikle parasal cephede ve iş konularında ortaya çıkan koşullar da söz konusu. Oğlak burcunda ilerleyen Pluton uzun bir süreçte, maddi alanda, yatırımlar ve gelirlerinizle ilgili alanlarda daha ciddi, devletle ya da düzenle ilgili bir mücadele ve güç savaşı içerisinde olduğunuzu göstermekte.

Merkür gerilemesi neler getirecek?

İletişim ve marifetlerin gezegeni Merkür bu yıl hava elementinde geri hareket edecek. Hava, doğrudan iletişim, ulaşım, görüşmeler ve düşünceler dünyası ile ilgili olduğu için Merkür’ün geri döndüğü dönemlerde iletişimde aksamalar, yavaşlamalar, yanlışlıklar, yeniden düşünülmesi gereken koşullar, anlaşmalarda zorlanmalar, iletişimsizlik, yolculuklarda aksilikler, gecikmeler, teknik aksamalar daha çok yaşanabilir. Tekrarlara hazır olmak gerekir.
Bu yıl Merkür’ün Saka burcunda gerileyeceği 21 Ocak-11 Şubat, İkizler burcunda gerileyeceği 19 Mayıs-12 Haziran ve Terazi burcunda gerileyeceği 17 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında yukarıda sözü edilen konulara daha fazla dikkat edelim. Özellikle, 21 Ocak-11 Şubat döneminde, yakın çevrenizdekiler, hareket ve iletişim, görüşmeler, yazışmalar, eğitsel konular, ziyaretler, 19 Mayıs-12 Haziran döneminde, ortaklı konular, anlaşmalar, müzakereler, evlilik, 17 Eylül-9 Ekim döneminde, sosyal konularla ilgili değişiklikler daha sık gündeme gelebilir.

İŞ, PARA VE KARİYER

Bu yıldan başlayarak, Satürn’ün burcunuza ilerlemesi ile birlikte hayatınızda yeni bir döneme girmektesiniz. Satürn’ün sizinle olması yeniden dümene geçmeniz anlamına geliyor. Yeni başlangıçlar ve sorumluluklar içerisinde olacaksınız. Artık sorumluluklardan kaçmayacağınız da anlaşılmakta. 2015-2018 yılları arasında atacağınız adımlar önümüzdeki yıllar için de bir referans noktası olacak. Ancak Satürn sabırlı olmayı gerektiren bir gezegendir. Yeteneklerinizi daha sağlam temellendirebilmeniz için gerçekçi bir bakış açısına ihtiyacınız var. Özellikle 4 Aralık tarihine kadar doğmuş olan Yay’lar Satürn’ün olgunlaştıran, sorumluluk getiren enerjisini daha fazla tecrübe edebilirler. Bazı özgürlüklerinizi kısıtlamanız söz konusu olabilir.
Yılın ilk yarısında uluslararası konular, uzaklarla ilgili fırsatlar ve iş açısından önünüzü açabilecek yolculuklar yapabilirsiniz. Ancak 11 Ağustos’tan sonra mesleki ilerleme imkanları çok daha güçlü olabilir. Bu yeni dönemde belki çok çalışacak, detaylarla, organizasyonel işlerle uğraşacaksınız ama karşılığını da göreceksiniz. Bu meşguliyetler size daha fazla ilerleme, terfi ve tanınma imkanları getirebilir. Yabancılarla ilgili uğraşlar ve akademik çalışmalar açısından da önünüz daha açık olabilir.
12 Ocak-20 Şubat arasında daha kritik ve sizi oyalayabilecek koşullar var. Bu dönemde bazı bitişler ve başlangıçlar olabilir. Ev ve ailevi koşullar yüzünden işe yeteri kadar odaklanamayabilirsiniz.
20 Şubat-31 Mart arasında ise güçlü bir hız ve cesaret kazanmaktasınız. Bu dönemde daha atılgan ve girişkensiniz. Yaratıcı çalışmalar ve riski işlerle daha fazla ilgilenebilirsiniz.
31 Mart-12 Mayıs arasında ise yorucu koşullar ve özellikle iş ortamında yavaşlamanızı gerektiren uğraşlar söz konusu olabilir. Parasal konular daha çok uğraştırabilir.
12 Mayıs-24 Haziran arasında vitesinizi yükseltiyorsunuz. Bu dönemde daha fazla mücadele ve faaliyet var. Dışsal koşulların ve ilişkilerin etkisinde kalabilirsiniz. Görüş ayrılıklarına dikkat etmek gerek.
24 Haziran-9 Ağustos döneminde sizi bağlayan durumlar ve özellikle finansal konularda bazı endişeler, huzursuzluklar yaşanabilir. Ortaklı işlere dikkat ediniz.
9 Ağustos-25 Eylül arasında daha kararlı bir ilerleme ve cesaret içerisindesiniz. Görüşlerinizi anlatmanız daha kolay olacak, yolculuklar ve yabancılarla ilgili konularda da aktif olabilirsiniz.
25 Eylül-12 Kasım arasında mesleki konularda ve hedeflerinizde bir zirve söz konusu. Bu süreçte çok çaba sarfetmenizle birlikte başarıya da daha yakınsınız. Çok çalışkan olmak durumundasınız. 12 Kasım sonrasında grup çalışmaları, sosyal aktiviteler mesleğinizle ilgili daha dışa dönük bir dönemde olmanızı sağlayabilir.

Yükselen burcunuza göre

Yükselen KOÇ: Bu yıl kişisel alanda daha etkin ve iyimsersiniz. Yılın ilk yarısında kendinize güveniniz yüksek seyrediyor ve hayata daha pozitif bakabilirsiniz. Özellikle 20 Şubat-31 Mart döneminde önemli adımlar, başlangıçlar söz konusu. Yılın ikinci yarasında mesleki açıdan daha meşgul ve aktif olabilirsiniz. İş yükünüz artabilir. 24 Haziran-9 Ağustos bazı beklemeler olabilir. Bu yıl yabancılarla ilgili gelişmeler, akademik konular daha çok sorumluluk getirebilir.
Yükselen BOĞA: Ortaklı işler ve sorumluluklar önemli. Bu yıl finansal konularda daha fazla sorumluluk almaya başlayabilirsiniz.  Yılın ikinci yarısında, 11 Ağustos’tan sonra aşkta ve çocuklarla ilgili konularda daha keyifli olabileceksiniz. 12 Kasım sonrasında sağlığınıza özen göstermeniz gerekebilir.
Yükselen İKİZLER: Kariyeriniz açısından yeni sorumluluklar var. Bu yıl kariyer ve sorumluluk alanlarında önemli ilerlemeler ve sizi görünür kılan gelişmeler söz konusu. İlişkilerinizde göstereceğiniz ciddiyet kalıcı sonuçlar verecek. Evlilik ve ortaklıklar alanında da gerçekçi olmak durumundasınız. Yılın ikinci yarısında ev ve ailenize yönelik olumlu gelişmeler beklenebilir.
Yükselen YENGEÇ: Mesleki alanda daha çok çaba sarfedebilirsiniz. Yılın ikinci yarısında çevresel değişiklikler, eğitsel uğraşlar açısında güzel fırsatlar var.
Yükselen ASLAN: Jüpiter yükseleninizden geçerken daha pozitif ve iyimsersiniz. 20 Şubat-31 Mart tarihleri arasında cesaret göstererek ufuklarınızı geliştirecek yeni fırsatlar elde edebilirsiniz. 31 Mart-12 Mayıs arasında ise mesleki alanda çok daha gayretli olmanız gerekmekte. Yılın ilk yarısında 11 Ağustos’a kadar son derece şanslısınız. Yolculuklar, eğitsel imkanlar, kendinize olan güveniniz gibi iyimser olabileceğiniz koşullara sahipsiniz. Bu yıldan başlayarak sevdiğiniz konulara, yaratıcı çalışmalara zaman ayırabileceksiniz. Yılın ikinci yarısında aşkta fazla gerçekçi olmaya başlayabilirsiniz.
Yükselen BAŞAK: Önemli değişiklikler, ev ve ailevi konuları yenileyen koşullar olabilir. Yılın ilk yarısında iş hayatında beklemeler ve belirsizlikler olabilir. Bu nedenle daha sabırlı olmanız gerekiyor. 12 Mayıs- 24 Haziran arasında kariyer konularında zirve söz konusu. 11 Ağustos sonrasında Jüpiter’in yükselen burcunuza ilerlemesi size daha büyük bir güven ve hareketlilik getirecek. 2015-2018 arasında hayatınızda yeni kapılar açılacak.
Yükselen TERAZİ: Yılın ilk yarısında sosyal açıdan daha canlı ve iyimsersiniz. 20 Şubat-31 Mart arasında vites yükseltiyorsunuz. Bu yılınızda hedeflerinizi yükseltebilirsiniz. 24 Haziran-9 Ağustos döneminde mesleki alanda ve eve, aileye ait konularda daha önlemci olmanız gerekebilir. 11 Ağustos sonrasında iş hayatında bazı beklemeler, sabırlı olunması gereken koşullar doğabilir.
Yükselen AKREP: Son iki yıldır çok deneyim kazandınız. Satürn yükselen burcunuzdan ayrılırken rahatlıyor, hafifliyorsunuz. Son iki yılda önemli tecrübeler ve disiplin kazandınız. 2015-2018 yılları arasında para durumunuzu, kazançlarınızı daha ciddi biçimde ele alabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında grup çalışmaları iş hayatınız açısından geliştirici olabilir.
Yükselen YAY: Yay burcunun yıllık temalarını yakından takip ediniz. Koç burcunun yıllık temalarını yakından takip ediniz. Bu yıl Satürn’ün yükselen burcunuza girmesi ile birlikte, daha ciddi, kontrollü ve sorumluluk sahibi olacaksınız. Yılın ikinci yarısını mesleki konularda daha iyi bir pozisyon bulmak için kullanabilirsiniz. 25 Eylül-12 Kasım arasında hedefleriniz yönünde çok daha aktif olabilirsiniz.
Yükselen OĞLAK: Tam olarak kontrolünüzde olmayan koşullar var. Geçen temmuz ayından bu yana iş hayatında ve hedeflerinizde bazı karmaşalar, huzursuzluklar gündeme gelmiş olabilir. Kariyer konularında elde olmayan koşullar yüzünden akışta kalmak durumundasınız. Yılın ikinci yarısında akademik alanda, yabancılarla ilgili konularda ve işe ait uğraşlar içerisinde yolculukların önemi artabilir.
Yükselen SAKA: Yılın ilk yarısında ilişkilerden kazançlar var. Son iki yıldır kariyer hedefleriniz ve sorumluluklarınız açısından oldukça baskı gördünüz ve yoruldunuz. Şimdi 2015-2018 arasında daha dengeli ve ümitli olabileceğiniz, yapıcı koşullar var. Yılın ikinci yarısında ortaklı durumlar, miras ya da borçlarla ilgili finansal uğraşlarınız olabilir.
Yükselen BALIK: Mesleki uğraşları ciddiye alacaksınız. Önümüzdeki yıllarda mesleki alanda önemli sorumluluklar ve yükler söz konusu olacaktır. 12 Ocak-20 Şubat arasında önemli girişimler ve başlangıçlar var. Bu süreçte atılgan, girişken olmak durumundasınız. Yılın ikinci yarısında ilişkilerden, evlilik ve ortaklıklardan gelebilecek şanslar artmakta.

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *