Yatırımcı sayısını iki katına çıkaracak

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, OSB’de 100 firmanın faaliyet gösterdiğini belirterek, “Yaklaşık 100 firmanın da inşaatı devam ediyor.
Bu firmaların bu yıl içerisinde faaliyete geçeceğini umuyoruz. OSB’de yatırımcı bekleyen 33 boş sanayi parseli var. Böylece yılsonunda bölgemizde 200 sanayi tesisi aktif olarak faaliyet gösterecek ve binlerce kişiye iş imkanı sağlanacak. Kararlı adımlarla hızla büyümekte olan bir OSB olmanın mutluğunu yaşıyoruz” dedi. Alt ve üst yapı çalışmalarının hızla devam ettiğine de değinen Büyüksimitci “Bölgemizde 32 kilometre imar yollarının toprak işleri tamamlandı. Bu yolların üst yapısı kısmen asfalt ve beton parke olarak yapılarak katılımcılarımızın hizmetine sunuldu. Tamamlanmış olan yollarımız 2013 yılı sonunda yüzde 70 seviyesine ulaşmış olacak” diye konuştu.

YENİ PROJELERE DESTEK
Büyüksimitci, bölgede katılımcıların temel ihtiyaçlarının karşılanması için yapılacak ticaret merkezi’nin 2013 yılı sonu itibariyle tamamlanmış olacağı bilgisini de vererek, şöyle konuştu: “Bölgenin gelecekte daha güzel ve yeşil bir çevreye sahip olması için ağaçlandırmaya önem veriliyor. Her yıl düzenli olarak bölgenin farklı noktaları ağaçlandırılacak. Bugüne kadar 52 bin ağaç dikilmiş olup, ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. İstihdam ve eğitimde kalite ve verimliliğin artırılması amacıyla şehrimizdeki meslek lisesi, üniversite ve bazı kurumlarla Avrupa Birliği projeleri yapılarak hibe destekleri sağlandı. Benzer projelere OSB olarak desteklerimiz artarak devam edecek. Bölgemizde ileriki yıllarda eğitim merkezi, konferans salonu gibi sosyal tesisler yapılarak hizmete açılması planlanıyor.”

Bir önceki yazımız olan Lokantalar örtünecek! başlıklı makalemizde alkol yasakları, alkollü içecekler ve istanbul 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *