Yasak dizisinin başrolleri diziyi anlattı

Yasak dizisinin başrol oyuncuları Fikret Kuşkan ve Deniz Çakır diziyi anlattı.

Türkiye’nin ilk kadın romancısı Fatma Aliye Topuz’un “Muhadarat”ından esinlenerek çekilen dizinin yapımcısı Erol Avcı, yönetmeni Kudret Sabancı… Senaristler ise Volkan Sümbül, Emre Özdür, Meryem Gültabak ve Ali Demirel…

Deniz Çakır: Fikret’le çalışmak çok keyifli

“Calibe”yi anlatabilir misiniz?
Hayatı seven, yaşama bağlı, heyecandan beslenen, mutluluk odaklı, yaşadığı çağın ötesinde bir kadın. Beni çeken tarafı çağına göre çok özgürlükçü ve renkli bir kadın olması oldu.

“Calibe”yle sizi kıyaslarsak, ortak ve zıt yönleriniz neler?

“Calibe” kendimde olmayan ama olmasını istediğim pek çok özelliğe sahip. Soğukkanlı, sabırlı, soruna takılı kalmıyor.

Fikret Kuşkan nasıl bir partner?

Ben oyunculukta paslaşmayı çok önemsiyorum. İyi bir oyuncuyla oynadığınızda sahne yaratıma açık ve çok keyifli oluyor. Bizler dizi setlerinde çok uzun saatler çalışıyoruz. Partnerinle uyumlu çalışabilmek bu açıdan çok önemli. Çok şans-lıyım. Çünkü Fikret, partnerinin de enerjisini yükselten, çalışması çok keyifli bir oyuncu. İyi aktörlüğünün yanı sıra iş disiplinine de hayranım.

Senaryo Fatma Aliye’nin “Muhadarat” romanından esinlenilerek ortaya çıktı. Bu size ne hissettirdi?

Bu bir uyarlama değil. Ben romandaki kadını oynamıyorum. Sadece romandan esinlenildi. Ben senaristlerimizin kaleminden çıkan “Calibe”den sorumluyum.

Sizce “Yasak”ın farkı ne?

Üzerine çok çalışılmış, incelikli bir iş. İlerleyen bölümlerinde göreceğiz bu sadece bir yasak aşk hikayesi değil. Aslında seyirciye aşkın ne demek olduğunu sorgulatacak bir dizi.

Canlandırmak istediğiniz bir rol var mı?

Aslında komedi yapmayı çok istiyorum. Keşke bir dönemin “Varsayalım İsmail”i tadında absürt bir projede yer alsam.

Fikret Kuşkan: Çok proje okudum içime en çok sinen ‘Yasak’ oldu

“Yasak” la yollarınız nasıl kesişti?
Birçok proje okudum ve içime en çok sinen iş “Yasak” oldu. Senaristimizin ve yapımcımız Erol Avcı’nın uzun zamandır üzerinde düşündüğü bir projeydi. Senaryoyu okudum, işi, karakterimi sevdim ve bu projede yer almak istedim.

Bu dizide canlandırdığınız “Nazım Bey”i anlatır mısınız?

Eşini kaybettikten sonra aşkın tanımı iki çocuğu olmuş bir adam. Kendisini çocuklarını en doğru şekilde yetiştirmeye adamış bir baba. Bir yandan işinin yükümlükleri, diğer yandan ise çocuklarına eksiklik yaşatmama duygusu onu uzun yıllar aslında yalnızlığa mahkum etmiş. Ama bir o kadar da bundan keyif almış bir adam. Ama bir gün “Calibe” çıkmış karşına ve içinde külleri bile kalmamış bir duyguyu, aşkı yeniden tatmış. Ve aşkı için göze alamayacağı hiçbir şey yok. Biraz gözü kara bir adam. Yaptığı her şeyin, attığı her adımın doğru olması için çok düşünen, en iyisi için uğraşan birisi.

Senaryoyu okuduğunuzda neler hissettiniz? Bu diziyi kabul etme sebepleriniz nelerdi?

Üzerine çok çalışılmış, alt metinleri doğru hazırlanmış bir senaryo, önceden de çalıştığım, çalışmaktan keyif aldığım bir yapım şirketinin yaptığı bir iş olması ve daha önce deneyimlemediğim bir karakter oynayacak olmam beni ikna eden sebepler oldu. Bunların tümü bir araya gelince doğru bir proje olduğunu düşündüm.

Dönem dizisinin zorlukları neler?

Karakterleri oyuncu kafasında kurguladıktan sonra dönem ya da değil, çok bir zorluğu yok. Karakterin nasıl oturup kalktığı, nasıl su içtiği, nasıl yürüdüğü en başında düşünülen konular. Bunlar şekillendikten sonra da her şey akışında devam ediyor.

Reyting kaygınız var mı?

Tabii ki reyting dizi sektörünün bir parçası ama yapımcımızdan, tüm ekibe kadar tek ortak kaygımız ekrana gelecek olan bölümü en doğru duygularla izleyiciye ulaştırmak.

Ortaya çıkan sonuç ve aldığınız tepkiler sizi tatmin etti mi?

Çok güzel tepkiler alıyoruz. Bu işin içinde olmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi tekrar tekrar anımsatan tepkiler alıyorum. Sanatından, kostümlerine her şeyiyle incelikli bir proje. Bizler sadece canlandırdığımız karakterleri izleyiciyle tanıştırdık. İzleyici ,”Çok keyifle izliyoruz” diyor. Bundan güzel ne olabilir ki?
“Nazım Bey”in oğlunun hastalığı yüzünden “Nejat” bir süre onunla ilgilenecek gibi görünüyor… “Nejat” ve “Nazım Bey” arasında bir dostluk kurulabilir mi?
“Nejat”, “Nazım”ın gözünde sevdiği kadının akrabası ve iyi bir doktor. “Nazım” aklındaki soru işaretlerini de geçtiğimiz bölümde zaten “Nejat”ın yüzüne söyledi. “Sorun Calibe mi?”, diye de sordu. “Calibe”nin de isteğiyle “Nejat” ve “Nabi” artık konağa yerleşti. “Nejat” artık aile hekimleri.. Görünen o ki “Nazım”ın gözünde “Nejat”ın mesafeli tavrı dışında bir sorun yok.

MELİS GÜVENÇ

Bir önceki yazımız olan Asena Erkin sinirlenirse... başlıklı makalemizde Asena Erkin, asena erkin sinirli ve Nişantaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *