Yandex’ten Kullanıcılarına güzel sürpriz

İnternet tabanlı servis ve ürün geliştirme işi yapan firmanın arama moturu, Rusya’da geçtiğimiz yılın en çok tıklanan sitesi durumundaydı. Tüm dünyada 60 milyona yakın kullanıcısı bulunan ve Türkiye’ye yaptığı yatırımlar ile adından söz ettiren Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex, kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde bir sürpriz yaptı. Sürprizin adı ise: Yandex Disk
Kısa bir sürede kalitesini ortaya koyan ve Rusya kaynaklı olan şirket yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre, Yandex kullanıcılarına bir sanal disk alanı verilecek. Firma ürün geliştirme işini ön plana almış olacak ki Yandex mail’e entegre edilmiş Yandex Disk’i hizmete sundu. Kullanıcıların oluşturacağı disk kapasitesinin 10 GB olacağı söylendi. Oluşturulan bu sanal disk ile kullanıcılar, istedikleri zamanda belgelerine erişebilir olacak.

Fotoğraf, video, müzik,film belge fark etmeksizin yüklenebilir olan dosyalara kullanıcılar rahatlıkla erişebilecek. Dosyaları, cep telefonu ya da bilgisayardan hızlı bir şekilde görüntüleyebilecek olan Yandex Disk ile firma, kullanıcıları sevindireceğe benziyor. Peki bu işlem nasıl olacak?
Firmanın Türkiye Şefi Alisher Hasanov’un yaptığı açıklamaya göre, tüm verilerin rahatlıkla sağlanacağı güvenilir bir ortam oluşturuluyor. 10 gb’lık bir alanı kullanıcılara veren firma, bilgisayarınıza bir şey olsa bile Yandex sizin için dosyalarınızı saklar diyor. Ev – iş kullanıcılarını oldukça mutlu edeceğe benzeyen bu yeni girişim ile iş yerinizde başladığınız bir projeyi kaydettikten sonra aynı projeye evinizdeki bilgisayardan da rahatlıkla devam edebileceksiniz.

Yandex Disk, hem Windows hem de MacOS uygulamalarında çalışabilecek.

Yandex Disk’i nasıl kullanabiliriz?

Yandex Disk’i kullanabilmeniz  için  öncelikle Yandex’ten bir üyelik hesabı almanız gerekmektedir. Daha sonra Yandex mail bölümünden Dosyalar butonunu tıklayarak size sunulan Disk’inizi kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Yandex Disk programı ile de dosya yüklemeniz çok daha hızlı bir hale dönüşecek.
TWİTTER ARTIK YANDEX’TE

Sosyal medyanın önde gelen sitesi twitter’da konuşulanlar için artık Twitter’a girmenize gerek yok. Rus kaynaklı şirket Yandex, bunun için de bir girişim yaptı. Ve böylece bir süre önce de sosyal medya hizmetini devreye sokmuştu. Türk kullanıcıların Twitter’dan arama yapabilecekleri, paylaşılan mesajları daha rahat bulmaları sağlanacak, kilitli profillerin twitleri ise bu kapsam dahili dışında kalacak.

Bir önceki yazımız olan E-cüzdan Amazon'la gelecek! başlıklı makalemizde amazon, dosya aktarımı ve e-cüzdan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *