Yabancı okullarda 609 kontenjan boş

SBS puanına göre öğrenci alan yabancı özel okullarda 3. ön kayıt dönemi sona erdi. Ancak aralarında Amerikan Robert Kolej, Alman Lisesi gibi en gözde okulların da bulunduğu 18 okulda, toplam 609 kontenjan boş kaldı. Sadece dört okul tüm kontenjanlarını doldurabildi.  Her yıl binlerce öğrencinin girmek için yarıştığı Amerikan Robert’te 3 kız, 1 erkek olmak üzere toplam 4 kontenjan bulunuyor. Alman Lisesi’nde 64, Üsküdar Amerikan’ın kız bölümünde de 1 kontenjan boş kaldı.

4 okulun kontenjanı doldu
Üsküdar Amerikan erkek kontenjanlarını ise doldurdu. Tüm kontenjanlarını dolduran diğer okullar ise Notre Dame De Sion ve İzmir Özel St. Joseph Fransız liseleriyle İzmir Amerikan Koleji oldu. Bu yıl puanlarını çok düşürmelerine rağmen Fransız ve İtalyan liselerinin büyük çoğunluğunda kontenjanlar boş kaldı.
Özel okullarda 2 Eylül’den itibaren Özel Okullar Kayıt Komisyonu’nun belirlediği şartlara göre Serbest Kayıt Dönemi’ne geçilecek.

Bir önceki yazımız olan Palalı medyaya savaş açtı: Düşmanımsınız başlıklı makalemizde birgün, palalı saldırgan ve sabri çelebi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *