Xbox One ne zaman piyasaya çıkacak? Fiyatı ve özellikleri

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu XBox One’ın piyasaya çıkacağı tarih belli oldu. XBox One fiyatı ve XBox One özelliklerini bu yazımızda bulabilir, XBox One’ın ne zaman piyasa çıkacağını da yine bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Dünyanın en çok satılan oyun konsollarından XBox, yenilendi. Microsoft, Playstation 4’ün piyasaya çıkmasından 1 sene sonra XBox One‘ı çıkarma kararı aldı. Peki XBox One ne zaman piyasaya çıkacak? İşte XBox One’ın piyasaya çıkacağı tarih…

XBOX ONE NE ZAMAN PİYASAYA ÇIKACAK?

Microsoft XBox One oyun konsolunun Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı uzun bir süredir merak ediliyordu. Microsoft, XBox One’ı 5 Eylül 2014‘te Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Oyunseverlerin merakla beklediği oyun konsolu XBox One’ın özellikleri de yine www.netgazetesi.net ‘te…

xbox one kutu içeriği

MICROSOFT XBOX ONE ÖZELLİKLERİ

Microsoft XBox One özellikleri ve Xbox One kutu içeriği

  • XBox One 500 GB
  • Xbox One Kablosuz Kumanda
  • Mikrofonlu kulaklık
  • HDMI kablo
  • 14 günlük Xbox Live Gold deneme üyeliği

MICROSOFT XBOX ONE FİYATI

XBox One oyun konsollarının ne kadar olacağı konusu merak konusuydu. ‘XBoxOne kaç TL?’ gibi soruları bizlere yönelten oyunseverler buraya dikkat…

Xbox One ve Xbox One + Kinect olarak 2’ye ayrılan fiyatları www.NetGazetesi.net açıklıyor.

Hepsiburada.com’un ön sipariş aldığı XBox One + Kinect yanında Fifa 15 ve Dance Central Spot Light oyunları da bulunuyor. XBox One + Kinect HepsiBurada’da 2000 TL‘den satışa çıkacak.

Kinect istemeyen oyunseverler için ise:

Xbox One 500 GB +Fifa 15 ve Forza 5 oyunlarıyla birlikte 1600 TL’den satışa çıkacak.

Hepsiburada, açıklama olarak da kullanıcılarına şunu duyuruyor:

Ürünün stoklara gireceği tarihteki fiyatı, aşağıda belirtilen fiyata göre farklılık gösterebilir. Ürünün daha yüksek bir fiyattan stoklara girmesi halinde, ön sipariş veren müşterilerden fiyat farkı alınmaz; ayrıca bu müşterilere teslimatta öncelik sağlanır. Ürünün daha düşük bir fiyattan stoklara girmesi halinde ise, ön sipariş veren müşterilere teslimatı takip eden 1 hafta içerisinde fiyat farkı ödenir.

xbox one oyun joystick

Xbox One Ürün Bilgileri

En Üst Sistem Gereksinimleri:

720p veya daha yüksek HDMI uyumlu TV. Yayın veya kablo üzerinden canlı TV izlemek için HDMI çıkışı ve HDMI kablosuna sahip desteklenen alıcı cihazı (televizyon tarayıcısı veya kablo/uydu set üstü kutusu) gerekir (tümü ayrı olarak satılır).

Genişbant İnternet (1,5 mbps indirme/768 kbps yükleme hızı önerilir); İlk çevrimiçi kurulum (önemli ölçüde indirme gereklidir), güncelleştirmeler ve oyun ayarları ile bilgilerinin saklanması gibi bazı özellikler için Microsoft hesabı ve bir Xbox One destekli Xbox Live ülkesinde/bölgesinde (bkz. xbox.com/live/countries) Xbox Live hesabı gereklidir; İSS ücretleri geçerlidir. Bazı özellikler için ücretli abonelikler, İnternet hızı ve/veya ilave gereksinimler geçerlidir.

Games, Kinect ve Xbox 360 ya da orijinal Xbox için üretilen aksesuarlar, Xbox One ile çalışmayacaktır.

Kinect ses desteği yalnızca desteklenen bölgelerde ve dillerde geçerlidir ve yalnızca belirli oyunlarla ve Xbox Live içerikleriyle kullanılabilir.

Xbox One sistem yazılımı büyük miktarda saklama alanı kullanır; kullanıcılar nispeten daha az bir saklama alanından yararlanabilir.

xbox.com/xboxone/slt sitesinden Xbox Yazılım Lisansı Şartları’nı; xbox.com/legal/livetou sitesinden Xbox Live Kullanım Şartları’nı ve xbox.com/xboxone/warranty sitesinden Sınırlı Garanti’yi kabul etmelisiniz. Şartla, anlaşmazlıkların çözümünde toplu dava feragati ile bağlayıcı tahkimi içerir.

Müşteri destek hizmetleri ve Garanti, yalnızca Xbox One’ın desteklendiği ülkelerde bulunmaktadır (aşağıda listelenmiştir).

Kablosuz Ağ bağlantısı özelliği, IEE 801.11 a/b/g/n ağlar ile uyumlu çift bant 2.4 GHz ve 5.0 GHz spektrumlarını destekler.

Xbox One’da, Xbox Video yalnızca akış olarak alınabilir. Bazı durumlarda belirli DVD ve Blu-ray diskleri düzgün çalışmayabilir.

Önerilen Minimum Oynama Alanı:

Sensörden yaklaşık 1,4 m uzakta tek oyuncu. Sensörden yaklaşık 1,8 m uzakta iki oyuncu. Oynama alanı oyuna, uygulamaya, sensörün yerleşimine ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarınızın sessiz çalışması için yapılması gerekenler başlıklı makalemizde bilgisayarın sessiz çalışması, bilgisayarın sessiz çalışması için gerekenler ve gürültü yapan bilgisayar hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *