Wymyk (Zwiastun) film eleştirisi

Wymyk (Zwiastun) filmi hakkında önemli bilgiler bu yazıda… Wymyk (Zwiastun) film eleştirisi için yazıdan ayrılmayın…

Kieslowski‘nin öğrencisi olarak anılan Polonyalı yönetmen Greg Zglinski‘nin, ikinci uzun metrajlı filmi Wymyk, geçtiğimiz nisan ayında gerçekleştirilen 31. İstanbul Film Festivali’nin en dişe dokunur filmlerinden biri olarak öne çıkmıştı. Üst orta sınıfa mensup Polonyalı bir ailenin, orta yaşlarını sürmekte olan iki erkek kardeşinden biri, daha cesur ve anı yaşayan bir adam portresi çizerken, diğeri daha dikkatli ve sorumluluk sahibi bir tipe benzemektedir.

Cesur olan kardeşin zoruyla binilen bir trende, karşılaştıkları bir taciz olayını engellemek zorunda kaldıklarında cesur olan değil, sorumluluk sahibi olan kardeş harekete geçer ve olay, geri dönülmez bir hâl alır. Cesur olan kardeş, hayatının geri kalan kısmında, bu olay yaşanırken verdiği reaksiyonun ağırlığı ve vicdan hesaplaşmalarıyla baş etmek zorundadır.

Wymyk, karşılaşması en kolay felaketlerden birini merkeze alıp, kişisel felaketlere ve insana atfedilen sıfatlarla mücadele etme çabasına odaklanan, yan yollara fazla sapmadan, doğrudan söylemek istediği sözü söyleyip, bizi kendi akıl ve vicdanımızla başbaşa bırakan etkileyici bir seyirlik. Soluk kesici bir başyapıt olduğunu söyleyemeyiz belki ama kesinlikle ilgiye değer, olgun bir filmle karşı karşıya olduğumuz bir gerçek. BANTMAG

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *