WordPress 3.7 yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan açık kaynaklı yayın sistemi olan WordPress yeni sürümü olan WordPress 3.7’yi bugün (25.10.2013) kullanıcılarına sundu. WordPress’in eski sürümünü kullanan kullanıcılar için birçok değişiklik yaplan yeni sürümün özelliklerini sizler için yazıyoruz…

WordPress denilince dünyanın en çok kullanılan blog altyapısı akıllara geliyor artık. Kısa sürede kendisini geliştiren WordPress belirli aralıklarla değiştirdiği sürümleri ile kullanıcılarına verdiği önemi de gözler önüne seriyor. WordPress güvenlik açıklarına karşın kendisini sürekli güncellerken kullanıcılar da yeni WordPress güncellemesinin ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyordu. WordPress 3.6’nın Ağustos ayında yayınlanmasından sonra bugün de WordPress’in yeni sürümü olan WordPress 3.7 yayınlandı.

WordPress’ten otomatik güncelleme özelliği

WordPress başını en çok ağrıtan güvenlik açıklarına karşı savaş açmış durumda. Eski WordPress sürümlerinde de bunu görmek mümkündü. WordPress 3.7 ile güvenlik açıklarına karşı otomatik güncelleme özelliğini getiren WordPress, kullanıcılarına daha faydalı olacağa benziyor. WordPress, güvenlik açıklarına karşı geliştirdiği yamalarla güvenlik açıklarını kendi kendine kapatacak. Bu işlemi kendisini otomatik güncelleyerek yapacak olan WordPress güvenlik açığı yaması, kullanıcıların güvenlik açığı derdini bir nebze olsun gidermiş olacak.

WordPress’te güçlü şifre

WordPress’in basit kullanımına rağmen çoğu kullanıcı bu basitliğin verdiği mutlulukla şifrelerinde de kolay bir yöntem izliyor. Birkaç sayıdan oluşan şifrelerle kendi bloguna giriş yapan WordPress kullanıcısı, WordPress’in de dikkatini çekmiş olacak ki bu 3.7 sürümü ile bu alana bir öneri getirilmiş. Artık WordPress kullanıcıların daha güçlü şifre kullanmalarını istiyor. WordPress  3.7 güncellemesinde şifrenin kolay tahmin edilebilir olmasını engellemek için bir güçlü şifre kontrolü bölümü getirilmiş. Kullanıcılarına tavsiye olarak yeni ve güçlü bir şifre yazılmasını isteyen WordPress’in bu düşüncesi çoğu kişi tarafından beğenilecek gibi.

Wordpress 3.7 güncellemesi

WordPress yeni sürümü olan WordPress 3.7’yü yayınladı.

WordPress 3.8 ne zaman yayınlanacak?

Kısa aralıklarla yeni güncellemeler yapan WordPress, WordPress 3.8 sürümünü önümüzdeki ay yani Kasım 2013’te çıkarması bekleniyor. WordPress 3.8’de daha güvenli bir WordPress ve daha gelişmiş bir arama sistemine sahip olunması bekleniyor.

Wordpress nasıl güncellenir

WordPress yeni sürümünü yönetim panelinden duyuruyor.

WordPress  nasıl güncellenir?

Ortalama seviyedeki WordPress kullanıcıları WordPress’in nasıl güncellendiğini bilir. Biz yine de bilmeyenlere yol gösterelim… WordPress yönetim panelinizin en üst bölümünde “WordPress 3.7 is available! Please update now.” ya da “WordPress’in 3.7 sürümü hazır. Lütfen güncelleyin‘ mesajıyla karşılaşmanız durumunda uyarı yazısının üzerine tıklayarak yeni sürüme geçiş yapabilirsiniz.

WordPress 3.7’yi indirmek için bu linki kullanabilirsiniz. (WordPress 3.6.1 sürümü – 6.2 MB’lık ZIP paketi)

Bir önceki yazımız olan Mikro Pil nedir? Mikro Pillerin özellikleri başlıklı makalemizde 3d yazıcılar, gps ve Mikro pil nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *