Wolfgang Petersen King David’i Türkiye’de çekecek

Dünya sinemasının yenilik arayışı devam ederken, hızla yükselen Türk film sektörü gün geçtikçe dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir saha olmaya başladı.

‘Troy/Truva’nın yönetmeni Wolfgang Petersen, yeni projesi ‘King David’ için Maya Film’e ortaklık teklif etti. Yeni dizisi için yakında Türkiye’ye gelecek olan Petersen, filmi başta Kocaeli’de olmak üzere Türkiye ve Avrupa’da çekecek.

Wolfgang Petersen röportajı:

“UYGULAYICI DEĞİL, ORTAK YAPIMCIYIZ”
Yapımcı Bülent Turgut, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi ‘Lost’ ve ‘Prison Break’ gibi dizilerin yönetmenlerinden Bobby Roth geçtiğimiz günlerde Türkiye’deydi. Oldukça olumlu bir süreç yaşadık. Bu çalışmaların ardından gelen direkt teklif bizim için oldukça heyecan verici. Öncelikle Türkiye’de yapım kalitesi konusunda geldiğimiz noktanın olumlu bir yansımasıdır bu durum. Bize, bugüne kadar yaptıklarımızı inceleyerek ulaştılar. Projede uygulayıcı yapımcı değil, ortak yapımcı olarak yer alacağız. Yayın ve dağıtımın ABD ayağı onlar, Avrupa ve Asya dağıtımını da biz üstleneceğiz.”

TÜRK OYUNCULAR DA DiZi RE ROL ALACAK

İngilizce çekilecek ve çoğunluğu ABD’den gelecek oyuncu kadrosu ile şekillenecek dizide, Türk oyuncular da yer alacak. 2015 Şubat ayında yapım hazırlıkları başlayacak proje için ekipler yoğun bir çalışma içine girdi.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden Kuklacı Çocuk müzikali başlıklı makalemizde İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Kuklacı ve kuklacı çocuk müzikali hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *