Volvo’nun en iyi 3 otomobili

“En iyi üçlü” olarak nitelediği 1.6 lt dizel ve otomatik kombinasyonunu, popüler modeli V40’a da uygulayan Volvo, Türkiye pazarında satılan S60, V60, XC60, S80, V70, XC70 modellerinin yenilenmiş versiyonlarını da aynı anda satışa sundu. Tanıtım amacıyla 74 bin 640 TL’den satışa sunulan 1.6 lt dizel motorlu ve Powershift otomatik şanzımanlı V40 ile müşteri kitlesini artırmayı hedefliyor. Bu sınıfta 20 bine yakın aracın satılmasının beklendiğini belirten Volvo Car Türkiye, V40’la bu segmentte yüzde 8 pay almayı hedeflediğini kaydetti. Yıl sonuna kadar satışların yüzde 95’inin ise dizel olması bekleniyor.
115 HP’lik dizel motora sahip V40, Powershift otomatik şanzımanla ortalama 100 km’de 3.9 lt yakıt tüketiyor. 1.6 lt dizel otomatik seçeneği, V40 Cross Country ve V40 R-Design versiyonlarında da olacak.

Yüzleri değişti

Marka tarihinin en büyük değişimini gerçekleştiren ve yelpazesindeki 6 modeli aynı anda yenileyen Volvo, tüm bu yenilenen modellerini de Türkiye’de satışa sundu.
S60, V60, XC60’ın ön ve arka yüzleri tamamen yenilenirken, yeni teknolojilerle donatıldı. Bu modellerin ön farları, tamponları, radyatör ızgaraları, kaput ve yan çamurlukları değişirken, isteğe bağlı donanımlar arasına sesli komut ve internet imkanı da sunan “Sensus Connected Touch”, yol durumuna göre kendisini ayarlayan “Aktif Uzun Far”, V40’dan alınan “Kör Nokta Bilgi Sistemi”, viraj aydınlatması ve IntelliSafe sürücü destek sistemleri gibi seçenekler eklendi. Ayrıca V40’ta sunulan uyarlanabilir dijital göstergeler, artık tüm modellerde bulunacak.
S80, V70 ve XC70 de Volvo’nun yenilenen modelleri arasında. Ön ızgaralar, tamponlar gibi değişen unsurların yanı sıra bu modellerde lüks hissinin artırılması için krom detaylar artırıldı. Arka stop lambalarının iç deseni de tamamen değişti. 60 serisine eklenen Sensus Connected Touch, IntelliSafe aktif güvenlik sistemleri, Aktif Sürekli Uzun Far Kontrolü gibi önemli yenilikler, bu modellerde de sunulacak.
Volvo’nun yenilenen 60 serisi 87 bin TL’den, yeni S80 T4 ise 119 bin 460 TL’den satışa sunuldu.

Bir önceki yazımız olan Rüya otomobil sahibi olmak başlıklı makalemizde levent köprülü, lüks otomobil ve lüx otomobil hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *