Vodafone Smart 4 Power fiyatı ve özellikleri

Dördüncü nesil telefon teknolojisi 4G’yi kullanan yerli cep telefonlarına bir yenisi eklendi. Vodafone Türkiye, Smart 4 Power’ı piyasaya sunuyor. Operatör, Türkiye’de Vestel’in tesislerinde ürettirdiği cep telefonunda Alcatel’le de işbirliği yapıyor.

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, küresel arenada 4G’nin öncülerinden biri olarak Vodafone Smart 4 power’ı teknolojik avantajlarına göre uygun bir fiyatla sunduklarını belirterek, cihazın üzerinde ‘Made in Turkey’ damgasının da bulunacağını söyledi.
Öğüt, “4G destekli bir telefonu üretmek tek başına yeterli değil, abonelerin bu hizmeti deneyimleyebilmesi de gerekiyor. Sunduğumuz 4G roaming’le abonelerimiz bugün 8 ülkede 4G teknolojisinin olanaklarından faydalanırken tarifelerinin tamamını Türkiye’deymiş gibi özgürce kullanabiliyor.

‘Akıllı’yı artıracak
Bundan sonra abonelerimiz İtalya, İspanya, Yunanistan, Romanya, Portekiz, İngiltere, Yeni Zelanda ve Hollanda’ya yapacakları ziyaretlerinde 4G’nin hızını, Vodafone Smart 4 power ile de deneyimleyebilecek” dedi.
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ise, cihazın her kesimden bireyin akıllı telefon sahibi olmasında önemli bir rol oynayacağını dile getirerek, şunları söyledi: “Bugüne kadar ‘herkes akıllı telefon sahibi olsun’ diyerek çıktığımız bu yolda Türkiye’de ilk operatör markalı telefon ve tableti sunduk. Yerli üretimin de akıllı telefonda bir seçenek olmasını sağladık. Bugün de yine ‘herkes son teknolojiye ulaşsın’ diyerek Türkiye’nin 4G özellikli yerli üretim akıllı telefonu Vodafone Smart 4 power’ı sunuyoruz.
Telefon, hem 43.2 Mbps’ye varan çift taşıyıcılı internet teknolojisini hem de 150 Mbps’yi bulan 4G teknolojisini destekliyor. Telefonun 5 ve 6 şeklinde yeni versiyonlarını da çıkartabiliriz. Tablette de yerli üretim gündemimizde.”

5 İNÇ EKRANI BULUNUYOR

Vodafone Smart 4 power’ın teknik özellikleri şöyle:

5 inç’lik IPS dokunmatik ekran

Android 4.4 KitKat işletim sistemi

Quadcore 1.3 GHz 4 çekirdekli işlemci

LTE (CAT 4)/150 Mbps’ye kadar indirme hızı

3000 mAh pil ömrü

4 GB dahili depolama alanı, 32 GB’ye kadar mikro SD kart desteği

1 GB RAM’i var

4G’de 12 saat konuşma, 240 saat bekleme süresi

NFC (Yakın alan iletişimi) özelliğine de sahip

Fiyatı 599 TL olacak

Vodafone cep merkezlerinde satın alınabilecek.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın en ünlü teknoloji devi patronları başlıklı makalemizde facebook, microsoft ve teknoloji patron hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *