Vahe Kılıçaraslan röportajda Ye, iç, Mutlu Et’i anlattı

CNN TÜRK, 8 Haziran’dan itibaren her pazar saat 12.10’da, Vahe Kılıçarslan’ın hazırlayıp sunduğu, “Ye, İç, Mutlu Et” programını ekrana getiriyor. Vahe Kılıçarslan, her hafta bir ilimize konuk olacak, bu ilin tarihi-kültürel değerlerini, yöresel yemeklerini keşfediyor ve dar gelirli bir ailenin evini dekore ediyor. Vahe Kılıçaraslan’la yeni programını konuştuk.

“Ye, İç Mutlu Et” nasıl bir program?

Programımın adı gibi içeriği de bana göre çok keyifli. Her hafta bir ilimize gidiyor, o şehrimizin tarihi kültürel zenginliklerini tanıtıyor ve yöresel yemeklerini sunuyoruz. Ayrıca bir ailenin evini yeniliyoruz. Eski odalarını, banyosunu, mutfağını yeni baştan dekore ediyoruz.

Yeni programınızın diğerlerinden farkı ne olacak?

Farklı göreceğimiz konu ise bu güne kadar üç formatı bir arada hiç denenmemiştik. İlk kez üç formatı bir arada yapıyoruz. Geziyoruz, yemekleri tanıtıyoruz ve ayrıca ev yeniliyoruz. Yani dekorasyon bölümünde de bir aileyi mutlu ediyoruz.

İlk bölümde hangi il var?

İlk yayınımız 8 Haziran, ilk durağımız ise Trabzon. Trabzon’un insanları hümanist ve çok misafirperver. Trabzon çok sevdiğim bir şehir. Tarihi kültürel özellikleri ve yöresel lezzetleri çok özel bir yer. İlk bölümümüz müthiş diyebilirim. Programda ilk olarak kentin tarihini ve nüfus kağıdını tanıttık. Görmemiş olanlara küçük bir rehber niteliğindeydi bu tanıtım. Sonrası mutfak turları oldu. Laz böreği, hamsi kuşu, kuymak gibi Trabzon’a özel lezzetlerin nasıl yapıldığını gösterdik. Yine dar gelirli bir ailenin evini yeniledik.

Bundan sonraki durağınız neresi olacak?

Bir sonraki parkurumuzda Antakya var. Hemen akabinde Gaziantep ve Konya’yı ziyaret edeceğiz.

Gitmediğiniz bir şehir kaldı mı?
81 ilimizi her metrekaresine kadar gezdim diyebilirim. Bu seyyar halim 20 yıldır aralıksız devam ediyor. Dolayısıyla her gidiş benim için yeni bir deneyim ve mutluluk. Önemli olan kişisel değil, izleyiciyle paylaşabildiğin mutluluktur. Bu yüzden yeni rotamızı biraz da izleyenler belirleyecek. Malum taşı toprağı altın bir memleketimiz var.

‘1.102 ev dekore ettik’

Bugüne kadar kaç evi dekore ettiniz?
1.102 evi dekore edip, yeniledik. En az bu kadarını da ihtiyacı olan insanlar için kişisel girişimlerimle yenilediğimi söyleyebilirim. Önemli olan insanları mutlu edebilmek ve bu duyguyu çoğaltmak. Yüzünü güldürebileceğim çok sayıda vatandaşımız olduğuna inanıyorum. Bu inançla koşumuza devam edeceğiz.

Dekore edeceğiniz evleri seçerken kriterleriniz neler?
Ev kriterimiz de çok nettir. Öncelikle dar gelirli ailelerin kısıtlı bütçesini göz önüne alarak onların yüzünü güldürmeye çalışıyoruz. Yaşamlarını küçük değişikliklerle büyük mutluluklara yöneltmeye çalışıyoruz. Yeni bir ev, yeni bir mutluluk demek. Amacım da başka bir şey üretmek değil zaten.

Bugüne kadar hangi kanallarda, kaç bölüm hangi programları yaptınız? En uzun soluklu projeniz hangisi oldu?
Dekodizayn”la başlayan yolculuğumuz bugün 20’inci yılını doldurdu. Açıkçası Türkiye’nin bütün büyük kanallarında farklı içeriklerde programlar yaptık. Bunun içinde spor programlarından yarışmalara, kuşak programlarından tematik içeriklere kadar onlarcası var. Ama önemli olan Vahe Kılıçarslan adını iyi işlerle anılır kılmak. “Ye İç Mutlu Et” bu maratonda geldiğimiz son nokta ve bir olgunluk dönemi işi olarak kabul edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Ayhan Bölükbaşı Muhteşem Yüzyıl'ın Gizli Dünya'sını anlattı başlıklı makalemizde Ayhan Bölükbaşı, gizli dünya ve muhteşem yüzyıl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *