Uzun çalışma kurbanı mı?

21 yaşındaki University of Michigan öğrencisi Moritz Erhardt, perşembe akşamı yaşadığı öğrenci evinin duşunda ölü bulundu.

Alman asıllı Echardt, yaz başında aylık 2 bin 700 İngiliz sterlini karşılığında Bank of America Merrill Lynch’te staja başlamıştı. Yedi haftalık stajın altıncı haftasını bitirmek üzere olan Echardt iddialara göre çok uzun ve aralıksız çalışma saatlerinin kurbanı oldu.
Cuma sabahı işe gelmeyince üç gün boyunca evine üst üste sabah altıda giren Echardt’ı merak eden çalışma arkadaşları, talihsiz gencin duşta ölüsüyle karşılaştılar. Epilepsi hastası olduğu ortaya çıkan Echardt’ın üç gündür yaşadığı yorgunluk, uykusuzluk ve stresin onu ölüme götüren krizi tetiklemiş olabileceği iddia edildi.
Bank of Amerika, Echardt’ın uzun çalışma saatleri sonucu epilepsi krizi geçirmiş olma iddiasını cevapsız bıraktı.
Cass Business School profesörlerinden Chris Roebuck ise işi alabilmek için her şeyi yapmaya hazır stajyerlerin bu heves ve hırslarının, şirketler tarafından kullanıldığını ve stajyerlerin aralıksız çalışmak durumunda kaldığını bildirdi.

Bir önceki yazımız olan ‘Kötü Ashgar’ hangisi? başlıklı makalemizde Aftab Asghar kardeşler, ikiz ve ingiltere hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *