USB ile televizyonunuzu ‘akıllı’ hale getirin

Son yıllarda büyük patlama yapan LCD ve LED tvlerden sonra sırada neyin olacağı merak edilmekteydi. Kısa sürede çeşitli firmaların çıkardığı birbirinin taklidi televizyonların son zamanına gelindi neyse ki. Televizyon üreten firmaların son bombası ise akıllı televizyonlar oldu. Oturduğunuz yerden, televizyonunuzdan internete bağlanabilecek, Faceobok ve twitter hesaplarınıza girip sıkıldığınızda oyun oynayabileceğiniz , güzel anlar yaşayabileceğiniz harika bir cihaz olacak… Fakat her ticari ürünün ilk zamanlarında olduğu gibi akıllı televizyonların da çıkış fiyatları insanı korkuttu. Akıllı televizyonların sağladığı olanaklar tamam da, kullanıcılar televziyondan internete girmek için bu kadar para verir miydi?

THE POCKET TV NEDİR? NE İŞE YARAR?

İşte bu noktada, bu sorunu ele alan bir firma çıkardığı ürün ile fiyatları düşüreceğe benziyor. Bir USB’ye benzeyen cihaz ile insanlar daha ucuza akıllı tv’lerini kullanabilmiş olacak. Android işletim sistemi bulunan cihaz, yüzlerce yazılım desteğini de yanında getiriyor.

Televizyon devlerinin koyduğu fiyatı kıracağa benzeyen ‘The Pocket TV (Cep Televizyonu’ ile normal bir televizyon akıllı tv’ye çevrilebilecek.

Android 4.0 işletim sistemine sahip olan Cep Televizyonu USB 2.0 ve micro SD hafıza kartı girişleri ile mouse ve klavye destek sağlıyor.

 THE POCKET TV’NİN OLUŞUM AŞAMASI NASIL GERÇEKLEŞTİ?

İlk çıktığında basit bir proje olarak düşünülen Cep Bilgisayarı, zamanla verilen destek ve yapılan hamleler ile yavaş yavaş hayata geçmeye başladı. Satışının başlaması ile büyük ses getireceği düşünülen Cep Televizyonu, rakiplerini de belirlemiş durumda. Google TV ve Apple TV’nin ciddi bir rakibi olarak görülen cihaz ve yapacakları düşünüldüğünde amansız bir mücadele dev şirketleri bekliyor diyebiliriz.

CEP BİLGİSAYARLARININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?   

1 GHZ işlemci, 1080p, 512 MB ram’i bulunan cihazın 100 ila 160 dolar olması bekleniyor. Yatırımcılar tarafından destelenerek şekillenen Cep Televizyonu, Temmuz ayında bir sürümünü tamamlamayı planlıyor. Cep Televizyonu’nun satışının ise, Ocak 2013 gibi başlanması bekleniyor.

THE POCKET TV’Yİ HANGİ TELEVİZYONLARDA KULLANABİLİRİZ?
The Pocket TV’yi kullanabilmeniz için, televizyonunuzda USB girişinin olması yeterli görünüyor. Belki de, hâla 37 ekran televizyon kullanıcıların, televizyonlarını değiştirme vakti gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Facebook kan kaybediyor! başlıklı makalemizde abone bildirimi, arkadaş bildirim alma ve facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *