Unutursam Fısılda’ya eleştirmenlerden tam not

Çağan Irmak’ın 29 Ekim’de vizyona girecek olan yeni filmi ‘Unutursam Fısılda’nın basın gösterimi dün Kanyon’da yapıldı. Filmi izleyen eleştirmenler Çağan Irmak’a tam not verdi ve ‘İzlenmesi gereken bir film’ olarak nitelendirdi.

Başrollerinde Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Kerem Bursin, Mehmet Günsür ve Gözde Cıhacı’nın rol aldığı film ilk gösteriminde beğeni kazandı. Küçük bir Anadolu kasabasında başlayan ve müzik yapıp şarkı söylemek uğruna arkasında ailesini bırakarak İstanbul’a gelen genç bir lise öğrencisi kızın ve çevresindekilerin yaşamını anlatan film acıklı son hikayesiyle dikkat çekti.

Nil Kural: ‘Unutursam Fısılda’, Çağan Irmak’ın son dönemde çektiği filmler arasında gişede büyük başarı elde edebilecek bir yapım. 70’ler şarkıları, aşk, ihanet ve anılarla dolu filminde Irmak, karakterlerini derinleştirmese de ustası olduğu duygu selini yaratmayı başarıyor. Filmin aile ve aşkla ilgili ilk bölümünün ardından ikinci bölümünde ‘şöhrete ulaşma’ kısımlarını biraz aceleye getirdiği söylenebilir.

Atilla Dorsay: Açıkça seyirciyi ağlatmak için bir takım formüllerle kurulmuş. Bunu pek onaylamadım ama filmin finali dayanılmaz derecede güzel. Aslında filme sonuç olarak baktığımıza filmin Hümeyra’ya bir yönetmenin yani Çağan Irmak’ın en güzel hediyesi olduğunu görüyoruz. Hümeyra’ya öyle bir oyun oynama ve hala sesinin ne kadar güzel olduğunu gösterme imkanı sunmuş ki, çok başarılı buldum. Seyircilerin görmesi gereken bir film.

Kerem Akça: Tipik Çağan Irmak filmi, bize geçmişi anımsatan bir film. Günümüze de sıçrayan bir melodramik özelliği de var. Sanat yönetimi ve müzik kullanımı açısından başarılı olduğunu söyleyebiliriz ama aşk hikayesi yönü pek fazla önce çıkarılmamış. Daha ziyade filmin Farah Zeynep Abdullah üzerinden yorumlanabileceği söylenebilir. Farah Zeynep Abdullah, Türk sinemasında aranan kadın olma arayışlarını bu filmle dolduracakmış gibi görünüyor.

Alper Turgut: Filmi ikiye bölebilirim; bir tarafım sevdi bir tarafım sevmedi. Çağan Irmak filmi erkeklerle çekmeseymiş filmde sadece kadınlar olsaymış hissine kapıldım.

Farah Zeynep Abdullah çok iyi bir performans sergilemiş ama Kerem Bursin ve Mehmet Günsür için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bazı yerlerde güldük, bunlar bana biraz klişe gibi geldi. Tam fikrimi söylemek için zamana bırakmak gerektiğini düşünüyorum.

Serdar Akbıyık: Çağan Irmak, hafıza yaratan bir film çekmiş. Çok değişik bir sinema dili tutturmuş. Aslında tehlikeli buluyorum bu anlamda bir adım sonrası komediye bile kayabilecek şeylere yüklenmiş. Fakat oyunculuklarda öyle başarılı ki insanın gözünü bile yaşartıyor. Genel itibariyle filmden gerçekten hoşlandım. SEÇKİN ŞENVARDAR

Bir önceki yazımız olan Ralph Lauren ve Tülin Şahin meme kanserine dikkat çekti başlıklı makalemizde Pink pony promise, Ralph Lauren ve Tülin Şahin hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. October 29, 2014

    […] Unutursam Fısılda’ya eleştirmenlerden tam not […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *