Ünlülerin aşkı ararken neye dikkat ediyor?

Hafta Sonu dergisinin bu haftaki sayısına konuşan magazin dünyasının ünlü isimleri, “ilk görüşte aşk”ı anlattı.

MERVE SEVİ
“Ayağına bakarım”

Hem kadınların hem de erkeklerin ilk önce ayaklarına bakarım. Ayağın bakımlı ve güzel olması benim için önemli.

GAMZE KARAMAN
“Tipi önemli”

Benim için tipi önemli. erkekte beni ilk olarak, karşısın-dakine ilgisi ve alakası çeker. Bunun için de önce tavırlarına bakarım.

CEYHUN YILMAZ
“Neye güldüğüne bakarım”

Ben karşımdaki insanın ilk olarak neye güldüğüne dikkat ederim. Benim için bir kadının espri anlayışı önemli.

ECE VAHAPOĞLU
“Gülüş ve içtenlik beni etkiler”

İlk görüşte karşı cinsin gülüşü ve içtenliği benim için çok önemli. Ama ellere de baktığımı söyleyebilirim. Temiz ve bakımlı olmalılar.

SİNEM KOBAL
“Dış görünüşte takıntılarım yok”

Bir erkekte dikkatimi çeken ilk olarak gülümsemesi oluyor. Onu tanımak da bana büyük işaret veriyor diyebilirim. Eğer samimi olmayan bir gülüşü varsa o erkek bana itici geliyor. Dış görünüşte takıntılarım yok.

KEREM ALIŞIK
“Kadının gözlerinden etkilenirim”

Beni hep bir kadının gözleri etkilemiştir. Karşıma bir kadın çıktığında gözlerine odaklanıyorum. Rengi önemli değil, orada gördüğüm samimiyet, sıcaklık ve sevgi dolu bakışlar beni etkilemeye yetiyor.

ARZU KUNT
“Fiziğine özen göstermeli”

Spor yapan, dolayı-sıyla fiziksel görüntüsüne özen gösteren, uyumlu giyinen, bakımlı kişiler benim dikkatimi çeker. Aile görgüsü, iyi bir eğitim ve bunların yanında dürüstlük, güvenilirlik de önemli.

EZRA ÇETİN
“Beni dürüstlük çeker”

Beni ilk önce dürüstlük çeker. Karşımdaki insanın fiziğine dikkat etmem. Zeki, esprili, oturmuş karakterli insan her zaman güzeldir.

ZEYNEP MANSUR
“Bütününe bakarım”

Ben karşı cinste ilk görüşte genele bakarım. Yani karşımdaki insanın şık, temiz ve bakımlı olması benim için önemli. Bütününde şık olan adam zaten dikkat çeker.

AŞK NE DEMEK?Türk Dil Kurumu’nun Güncel Türkçe Sözlük’ünde ‘Aşk’, “Aşırı sevgi ve bağlılık duygusu, sevi, sevda, amor” olarak tanımlanıyor.

BİLİMSEL AÇIKLAMASI
İlk görüşte aşk, beyinde başlayan kimyasal bir değişim. Aşkın oluşumunda gözlenen, beyinde salgılanan kimyasallardan feniletilamin, dopamin, norepinerfin 6-12 yıl gibi süreçte normal değerlerine geri döner.

İlk bakışta aşk için 8.2 saniye sınırı
Bilimadamları, bir erkeğin ilk bakışta aşık olmasıyla kadının gözlerine bakış süresi arasında bir bağlantı buldu. Yıldırım aşklar, bir adamın ya da kadının karşı cinsten birine ilk gördüğünde ilgi duyması, gözlerinin içine bakakalmasıyla başlıyor. Eğer bu bakışma dört saniye civarlarındaysa erkeğin kadından pek de etkilenmediği söylenebilir. Fakat ‘ilk bakış’ın süresi 8.2 saniye bariyerini aşmayı başarırsa erkeğin kadına aşık olduğu düşünülebilir. Tabii bu, bilimadamlarına göre erkekler için geçerli bir durum. Kadınlar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Kadınların ilk bakışta gözlerini kaçırmamaları ve erkeklerde geçerli olan 8.2 saniye süreye ulaşabilmeleri için erkeği çekici bulmaları şart.

 

Bir önceki yazımız olan 17 Ağustos 1999'u unutmadık başlıklı makalemizde 17 ağustos 1999, afet ve deprem hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *