Ufuk Bayraktar’dan Şerif Gören’e protesto

Ufuk Bayraktar, 7 yıl önce Altın Portakal’da kendisine “Genç Yetenek” ödülünü getiren “Kader”in “En İyi Film” seçilmemesi için uğraşan dönemin jüri başkanı Şerif Gören’i protesto etti.

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 50. yıl için düzenlenen gecede, onur ödülü almak için sahneye çıkan Şerif Gören’e ödülünü takdim etme görevi Ufuk Bayraktar’ındı. Yönetmene ödülünü verdikten sonra hiçbir konuşma yapmadan sahneden inen genç oyuncunun, bu hareketinin nedeni daha sonra ortaya çıktı.

Şerif Gören, jüri başkanlığını yaptığı 2006 Altın Portakal Film Festivali’nde, Zeki Demirkubuz’un “Kader” filminin “Ey İyi Film Ödülü” almasını istememiş, bunun için jüri üyeleriyle kavga etmişti. Jüriyi kararından vazgeçiremeyen Gören, daha sonra jüri başkanı olduğu yarışmanın ödül gecesine katılmayarak durumu protesto etmişti.

Gören’e rağmen başrollerinde Vildan Atasever, Ufuk Bayraktar, Engin Akyürek, Müge Ulusoy ve Ozan Bilen’in oynadığı film, “En İyi Film” ödülünü almıştı. Ufuk Bayraktar da filmdeki performansıyla “Behlül Dal Genç Yetenek Özel” ödülüne layık görülmüştü. 7 yıl sonra bu kez Şerif Gören’e ödül vermek için aynı sahneye çıkan Bayraktar, sessiz kalarak rövanşı almış oldu.

Bir önceki yazımız olan Nejat İşler'den gençlik yorumu başlıklı makalemizde karaciğer, nejat işler ve Sedef hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *