Tutuklu subaylardan Genelkurmay Başkanı’na mektup

Balyoz davası kapsamında aldıkları hapis cezası Yargıtay’ca onanan Hasdal Askeri Cezaevi’ndeki muvazzaf subaylar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’na sitem dolu birer bayram mesajı gönderdi.
Subayların, Orgeneral Özel’e gönderdikleri mektup şöyle:
“Askerliğe ilk adımımızı attığımız andan itibaren lekesiz, tertemiz muhafaza ettiğimiz üniformalarımıza yağan iftira yağmurunun; ilk günkü azim, irade ve kararlılığımızdan hiçbir şey kaybettirmediğini vurgulamak isteriz. 9 Ekim’de verilen Yargıtay kararı neticesinde, Hasdal’da tüm Kara Kuvvetleri’ne mensup subaylar tahliye olmuş, 45 denizci ve 2 jandarma olmak üzere toplam 47 kişi kalmış durumundadır. TSK’da söz namustur. Ordunun Başkomutanı olarak, 2 yıl önce Hasdal duvarlarına kazınan sözünüzün arkasında duracağınıza inancımız tamdır. Yaşananlara sessiz kalanları vicdani rahatsızlıklarının, bir ömür boyu kendilerini takip edeceğini şüphemiz olmadığını ifade ederek, TCG HASDAL’dan ‘Hayırlı’ günler dileriz. TCG HASDAL’daki Balyoz Esirleri.”

‘Bismillah makineler tamam’
Subaylar, Oramiral Bostanoğlu’na ise şu mektubu yazdı:
“Hukuk süreci tamamlandı, çok güzel şeyler olacak’ söylemlerinizle devam eden süreç Yargıtay’ın hukuksuzluğu onaylaması ile sonuçlandı. Deniz Lisesi’nden itibaren lekesiz, tertemiz muhafaza ettiğimiz üniformalarımıza yağan iftira yağmurunun; ilk günkü azim, irade ve kararlılığımızdan hiçbir şey kaybettirmediğini vurgulamak isteriz. TCG Hasdal’ın bugüne kadar gösteremediğiniz komutanızdan çıkmasının, omuzlarınızdan büyük bir yükü kaldırdığı inancıyla siz Komutana; TCG HASDAL’dan hayırlı ‘Seyirler’ dileriz. Bismillah makinalar tamam. TCG HASDAL Personeli.”

‘İdare etmediniz’ mesajı
Mektuplarda “TCG Hasdal Personeli” ve “TCG Hasdal’daki Balyoz Esirleri” imzalarının önündeki TCG’nin ne anlama geldiğini açıklayan sanık avukatlarından Hüseyin Ersöz, “Türk Donanmasına ait gemilerin üzerlerinde Türkiye Cumhuriyeti Gemisi anlamına gelen TCG kısaltması kullanılır. Hasdal’da tutuklu bulunan askerler de orayı bir gemiye benzeterek komutanlarına ‘Bu geminin idaresini yapamadınız’ mesajı veriyorlar” dedi. Ersöz, “Bismillah Makinalar Tamam” ibaresinin ise seyir sonunda komutan tarafından verilen son emir olduğunu ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Gözde Kansu'nun gidişi ve Veliaht'ın düşüşü başlıklı makalemizde Gözde Kansu, Gözde Kansu dekolte ve Gözde Kansu frikik hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *