Turn Me On, Dammit film konusu ve eleştirisi

Turn Me On, Dammit ya da orijinal adıyla Få Meg På, For Faen film konusu ve film eleştirisini merak edenlerin bu yazıyı okumasını tavsiye ediyoruz… İşte Turn Me On, Dammit film konusu

Kuzeyin feri sönük ışıklarının cazibesi hala etkisini sürdürüyor. Bu ışığın matlığındaki dingin ruh, alacalı bir içerikle birleştiğinde genelde güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Filmimizin alacalı içeriği ergenlik ve cinsellik, ruh ise bir Norveç taşrasından geliyor… Alma 15 yaşında, kasabada annesiyle yaşayan liseli bir ergen kızdır.

Taşra her yerde taşra, ergen her yerde ergendir. Alma azgın bir ergen olarak bastırmaya veya yaşamaya çalıştığı cinsel dürtülerini hayatının merkezinden kaydıramaz, çünkü hayatı boktandır. Kasabada herkes aynı sıkıcı hayatı yaşar. Alma telefon seksi yapar, ama bu bile bir arkadaşlığa dönüşür, Alma yalnızdır. Alma’nın fantezilerini süsleyen sınıf arkadaşı Arthur, bir partide Alma’ya pipisini gösterir. Artık Alma için her şey daha da zorlaşır. Tüm dışlanmalar ve hatta telefon faturası, annesi…

Her şeyi bırakıp otostopla Oslo’ya kaçan Alma orada rahat bir nefes alır, çünkü istediği şey seks bile değildir, arkadaşlık ve kasaba dışı olasılıklar onu mutlu kılacaktır. Seks biraz da sıkıcı ortamı için hormonlarının dürttüğü bir afyondur çünkü… 2011 Norveç yapımı film Tribeca Film Festivalinden en iyi senaryo ödülüyle döndü.

Film soğuk atmosferini mizahi bir tonla renklendirirken, neredeyse tamamı amatör olan oyuncuların performansı da göz doldurmayı başarmış. Daha öncesinde kısa filmler ve belgeseller çekmiş olan Jannicke Systad Jacobsen’in ilk uzun metrajlı filmi olan Turn Me On, Dammit!, dinginliği ve tüm meseleye olan tatlı mesafesiyle ilgiyi hak eden güzel bir film.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *