Türkiye’nin ilk ‘afet yönetimi’ fuarı yapılacak

AFAD ve Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye’nin ilk afet yönetimi fuarı olma özelliği taşıyan ‘IDME – Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı ve Konferansı’ Trio İstanbul tarafından 28-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuarın açılış konuşmasını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yapacak.


Türkiye’de ilk kez Trio İstanbul tarafından organize edilen fuar, T.C Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı – AFAD ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nca destekleniyor.
‘Çok geç olmadan!’ sloganıyla hayata geçirilen ve dünya çapında bir insani yardım kuruluşu olan İngiltere merkezli Al Khair Foundation’un da ana sponsorluğunu üstlendiği, ülkemizde de afet alanında faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunca desteklenen konferansın bu yıl ki teması, “Küresel Tehdit, Yerel Tecrübeler: Afet Yönetiminde Sürdürülebilirlik” olacak.

Yabancı uzmanlar katılacak

Konferans sırasında uzman yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak. Konuk konuşmacılar farklı oturumlarda farklı konuları gündeme getirecek.
Ayrıca, konferanslar dışında afet öncesi, sonrası yapılacaklar konusunda bilgilendirmeler de yapılacak. Fuarı gezen ziyaretçiler hem bilgilenme hem de afet sırasında kullanılan ekipmanları yakından görme fırsatı bulacaklar.

Bir önceki yazımız olan 5 yıldızlı skandal! başlıklı makalemizde 5 yıldızlı otel, 5 yıldızlı skandal ve Antalya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *