Türkiye’nin en seksi kadını: Simge Tertemiz

İki yıl üst üste “Türkiye’nin en seksi kadını” seçilen Star TV’deki “Süper Star Life”ın sunucusu Simge Tertemiz, “Kendimi seksi bulmuyorum. Dış görünüş olarak estetiksiz ve doğalım o kadar” dedi…

Uzun zamandır sunuculuk yapıyorsunuz. Gelecekteki hedefiniz nedir?
19 yaşından beri sunuculuk yapıyorum. Yaptığım işten çok mutlu olduğum ve severek yaptığım için uzun bir dönem daha kariyerime bu yönde devam etmeyi düşünüyorum.

Programa nasıl hazırlanıyorsunuz?
Her hafta program editörüm Oktay İnci, mailime sunacağım anonslarımı gönderir. Bir gün önceden okurum böylelikle sunacağım haberlerden bilgim olur. Çekim günü erken uyanırım. Kanalda saç ve makyajım yapılır. Yüksek motivasyonla işimin başında bulurum kendimi.
Tanıdığınız biri ya da arkadaşınızla ilgili haber olduğunda müdahale ediyor musunuz?
Hayır etmiyorum. Yani bugüne kadar hiç öyle bir şeye ihtiyaç duyan bir arkadaşım olmadı. Ben sunacağım haberlerden mesulüm. Çalışma arkadaşlarım, ekibim haber konusunda da çok hassas ve titiz. Gerekli özeni gösteriyorlar. Bu yüzden arkadaşlarım arasında da haberle alakalı hiç olumsuz bir tepkiyle karşı karşıya kalmadım.

Sunucu olmak size neler kattı?
Yakaladığım başarı kariyer anlamında bana çok şey kattı. Magazin denilince akla ilk gelen tek kadın magazin programı sunucusu oldum. Öncelikle bu benim çok istediğim bir şeydi. Bunu yakalamış oldum.

Sunuculuğunuz ve ekranda duruşunuz açısından nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Gayet olumlu tepkiler alıyorum. Hatta ekrana yakıştığım ve güler yüzlü sunumumla alakalı oldukça samimi yorumlar geliyor.

Bazı anketlerde en seksi kadın seçiliyorsunuz. Kendinizi dış görünüş olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sektörde önemli yeri olan bir dergi tarafından yapılan ankette iki yıl üst üste “Türkiye’nin en seksi kadını” seçildim. Kendimi seksi bulmuyorum. Dış görünüş olarak sadece estetiksiz ve doğal oluşumla övünebilirim.

‘Adımlarımı düşünerek atıyorum’

Sürekli ekran karşısında olmak ne gibi şeyler gerektiriyor, bir program dahilinde yaşıyorsunuz diyebilir miyiz?
Evet, mesela her zaman bakımlı olmayı gerektiriyor diyebilirim. Her hafta seyirci karşısına geçerken iyi ve dinamik görünmek için program dahilinde bir hayat geçiriyorum. Bir de gündelik yaşantımda her adımı düşünerek yaşıyorum. Magazinin içerisinde olup, attığım her adım programımla ilintili olabiliyor.

Hayatınızı yüzünüz ve fiziğinizle kazanıyorsunuz diyebiliriz. Fiziksel olarak kötü bir duruma gelebilecek olmak sizi korkutuyor mu?
Tabii ki korkutuyor. Ara sıra aklıma geliyor ve korkuyorum. Allah korusun, paramı yüzüm ve fiziğimle kazanıp yaşamımı idame ediyorum. Böyle bir durumla karşılaşmayı düşünmek ürkütüyor.

Ekranda olmasaydınız hangi mesleği seçerdiniz?
Yapmak istediğim meslek o zaman stilistlik olurdu.

Ekranda güler yüzlü bir Simge Tertemiz görüyoruz. Gerçekte nasıl birisiniz?
Ekranda göründüğüm gibiyim. Hatta daha fazlası! Her zaman güler yüzlü, pozitif ve insanlarla iletişimi yüksek biriyim. Hiçbir zaman yapmacık insanlardan haz etmemişimdir. Bu yüzden etraftaki maskelerden korunabilmek adına bir adım geride durmayı seviyorum.

“Çılgın Dershane”den sonra yeni bir film var mı?
Evet uzun bir dönem ara vermek zorunda kaldım oyunculuğa. Ama bundan sonra gelen projeleri kriterlerime uygunluğu doğrultusunda değerlendirmeyi düşünüyorum.
Bir oğlunuz ve yoğun tempolu bir işiniz var. Zor oluyor mu, ona vakit ayırabiliyor musunuz?
Bazen zorlandığım dönemler oluyor ama bir yardımcım var, bir de annem. Sıkıştığım dönemler birlikte üstesinden gelebiliyoruz. İşimin dışında artakalan her boş vaktimi oğlumla geçiriyorum. Oğluma ayıracağım zaman her daim var.

Ablanız Eylem’le butik açtınız…
Butiğimizde her kesime hitap edecek ürünlerı satışa sunduk. Günlük hayatta şık, tarz ve aynı zamanda rahat olmayı sevenler, gece hayatında elegant ve cool şıklığı yakalamak isteyenlerin yeni adresi olma yolundayız. Özel tasarımlar ve aynı zamanda ekranda giyindiğim özel parçaları bir araya getirdiğimiz birçok alternatifle butiğimizi hizmete sunduk.

Oğlunuz sizi ekranda görünce ne tepki veriyor?
Kayra her hafta pazar günü programımın jenerik müziğini duyduğu anda TV başına koşup ekrana kilitleniyor. Beni ekranda görmek hoşuna gidiyor ve beni bir yetişkin gibi oturup izliyor. Bu da beni ayrı mutlu ediyor.

Kayra’ya bir kardeş düşünceniz var mı?
Kalabalık bir aile ve geniş bir sülalenin içerisinde doğdum, büyüdüm. Üç kardeşiz ve onlarla arkadaş gibi büyüdük. Kardeşliğin önemi çok büyük bu hayatta. Kötü günümde kimseye ihtiyaç duymadım. Bu sebepten Kayra’nın da ileride kardeşi olsun isterim. Allah kısmet ederse tabii. Ama şu an hala eski eşimle boşanma davam devam ediyor. Bunu düşünmem için çok erken. Fakat ileride, doğru zamanda, doğru insanla evlenmeyi tabii ki isterim. Neden olmasın? Evliliğe tövbeli değilim.

ABDULLAH MALKOÇ

Bir önceki yazımız olan Uğur Polat'ın hayat hikayesi başlıklı makalemizde Uğur Polat, Uğur Polat'ın hayat hikayesi ve ulan istanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *