Turkcell güvenlik uygulaması yayında

Turkcell Güvenlik uygulaması indir, Turkcell Güvenlik uygulaması özellikleri , Turkcell güvenlik uygulaması android , Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende, Cebim Güvende 

Turkcell Güvenlik uygulaması adını taşıyan uygulama sayesinde iPhone ve Android destekli akıllı telefon kullanıcısı Turkcell’liler güvenlik hizmetlerine bir uygulama üzerinden ulaşabiliyor. Ücretsiz indirilebilen uygulama Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende, Cebim Güvende başlıklarını içeriyor.


Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül şunları söyledi: “Bu uygulama sayesinde çocuklarımızın güvenliği ile ilgili önlemler alabiliyor, acil yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yakınlarınızı konum bilginizden haberdar edebiliyor ya da ilkyardım, Polis İmdat, jandarma gibi acil numaraları ararken yine konumunuzu kolayca bildirebiliyorsunuz.”
Sevilengül, “Çocuğum Güvende servisi sayesinde, 7-14 yaş arasındaki çocuğunuzun cep telefonuyla sadece uygun gördüğünüz kişileri aramasını sağlayabiliyor, kimlerden çağrı ya da SMS alabileceğini belirleyebiliyorsunuz” dedi.

‘Zararlı içerik’ kontrolü
Sevilengül, “Merak ettiğinizde ya da acil durumlarda çocuğunuzun nerede olduğunu SMS ile öğrenmenizi ve deprem durumunda en son konum bilgisinin otomatik olarak size SMS olarak iletilmesini de sağlıyor. Çocuğunuzun zararlı içeriklere ulaşmasını da engelleyebiliyorsunuz” diye konuştu.

‘Acil’ ücretsiz
Sevilengül, güvenlik servisleri içindeki “Acil” uygulaması hakkında şunları kaydetti:
“Acil uygulaması ile hassas konum tespiti yapılabiliyor. Ardından tek tuşa basarak acil durum mesajınızı SMS/e-posta olarak yakınlarınızla, 112/155 gibi acil yardım numaraları üzerinden yetkililerle ya da Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden tüm listenizdekilerle paylaşabiliyorsunuz. Paylaşım esnasında konum da otomatik olarak iletildiği için, yardım isterken nerede olduğunuzu tarif etmenize gerek kalmıyor ve vakitten kazanıyorsunuz. Acil uygulaması içindeki Sağlık Bilgilerim ile acil yardım ekiplerine kendiniz hakkında en kritik bilgileri hızla aktarmak da çok kolay.”

Bir önceki yazımız olan ODTÜ'de nöbet devam ediyor başlıklı makalemizde ankara, görev ve odtü hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *