Türk Sineması’nın en iyi 10’ları

Beyoğlu Belediye Başkanlığı ve TÜRSAK Vakfı işbirliğinde; Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun destekleriyle Türk sinemasının 100 yıllık geçmişini taçlandırmak ve kutlamak için özel bir proje hazırladı.

İki yüze yakın sinema dünyasının önemli isimlerinden oluşan bir jüri tarafından ‘Türk Sinemasının En İyi On’ları’ seçildi. Türk sinemasının 100’üncü yılında Türkiye’nin kültür ve sanat hayatına ölümsüz eserler katmış olan 110 sanatçı ve yapımları 23 Mart Pazartesi günü gerçekleşecek görkemli bir törenle 11 kategoride ödüllendirilecek.

Türk sinemasında, ‘En İyi On Drama Filmi’, ‘En iyi On Komedi Filmi’, ‘En İyi On Yönetmen’, ‘En İyi On Drama Kadın Oyuncu’, ‘En İyi On Drama Erkek Oyuncu’, ‘En İyi On Komedi Kadın Oyuncu’, ‘En İyi On Komedi Erkek Oyuncu’, ‘En iyi On Görüntü Yönetmeni’, ‘En iyi On Senaryo’, ‘En İyi Onlar Müzik’, ‘Seçici Kurul Özel Ödülleri’ ve ‘En İyi Film’ dalında ödüllerin sahiplerini bulacağı töreni ise Yekta Kopan ve Ceyda Düvenci sunacak. Gecenin performansında ise ENBE orkestrası, sürpriz isimlerle sahne alacak.

Türk Sineması’nın en komikleri

 Türk Sinemasında kimler geldi kimler geçti

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. March 27, 2015

    […]  Türk Sineması’nın en iyi 10′ları […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *