Türk Sineması’nın en iyi 10’ları belirlendi!

100’üncü yılında Türk Sineması’nın en iyi ‘On’lar’ı ödüllendirildi. ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘En İyi Film’ seçilirken geceyi usta Ara Güler ölümsüzleştirdi.

Türk Sineması’nın 100’üncü yılında Beyoğlu Belediyesi Türk Sineması ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliğiyle özel bir geceye imza atıldı. Sinema dünyasının önemli isimlerinden oluşan 200 kişilik jüri tarafından drama, komedi, yönetmen, erkek oyuncu, kadın oyuncu, görüntü yönetmeni, senaryo ve müzik kategorilerinde Türk Sineması’nın en iyi ‘On’lar’ı ödüllendirildi.

Halk oylaması sonucu ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘En İyi Film’ seçildi. Ödül töreninin sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Yekta Kopan üstlendi. CVK Park Bosphorus Otel’de düzenlenen geceye sinemanın ünlü yüzlerinin yanı sıra cemiyet dünyasından tanınmış isimler de katıldı.

 Serenay ‘Firuze’yi Bergüzar ‘Fırat’ı söyledi

Gecenin en büyük sürprizlerinden biri Bergüzar Korel, Serenay Sarıkaya ve Zafer Algöz’ün sahne performansıydı. Behzat Gerçeker’in piyanoda eşlik ettiği Bergüzar Korel ‘Fırat’ türküsünü söyledi. Zafer Algöz, Barış Manço’nun şarkısı ‘Dağlar Dağlar’ı seslendirirken, Sarıkaya ise ‘Firuze’ yorumuyla alkış aldı.

Ara Güler’e poz verdiler

İKİ ay önce rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Ara Güler, bir süredir tedavi görüyordu. Törene katılan Güler, gecenin unutulmaz karesi için fotoğraf makinesini eline aldı. Ödül alan ve takdim eden isimler büyük ustaya poz verdi.

Bir önceki yazımız olan Arda Turan eski sevgilisi Aslıhan Doğan ile... başlıklı makalemizde arda turan, Arda Turan aslıhan doğan ve Arda Turan eski sevgilisi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. March 27, 2015

    […] Türk Sineması’nın en iyi 10′ları belirlendi! […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *