Tupac efsanesi sinemaya geliyor

17 yıl önce bir silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden hip hop müziğinin efsane ismi Tupac ‘geri dönüyor’… Müzisyenin hayatını anlatan filmin çekimlerine 2014 yılında başlanacak.

1996’da silahlı saldırı sonucunda 25 yaşındayken hayatını kaybeden, hip hop’un gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden Tupac Shakur’un bir biyografi filminin çekileceği açıklandı. Morgan Creek Productions ve Emmett/Furla Filams önceki gün ‘Tupac’ adını taşıyacak filmde ortaklık yapacaklarını ve filmin çekimlerine 2014 yılında Atlanta’da başlamayı planladıklarını açıkladılar.
Bu haber sinema dünyasında heyecanla karşılandı. Filmde henüz Tupac’ı kimin canlandıracağı veya filmi kimin yöneteceği bilinmiyor. Ancak filmin yapımcıları arasında Tupac Shakur’un annesi Afeni Shakur da bulunuyor. Tupac’la ilgili bugüne kadar 10’u aşkın belgesel çekildi.

Sosyal problemleri işledi
Ebeveynleri Kara Panter Partisi’nin üyeleri olan Tupac, parçalarında şehirlerdeki şiddet, ırkçılık ve sosyal problemleri işledi.
Hepsi hip hop müzikte önemli yerlerde duran beş albüm yayınlayan ve oyunculuk kariyerine de sahip olan Tupac, gelmiş geçmiş en çok albüm satan müzisyenlerden biri olarak kabul ediliyor.

 

Bir önceki yazımız olan İstanbul Deniz Müzesi'ni görmelisiniz başlıklı makalemizde atatürk, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Gökhan Karakaş hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *