Trabzon’dan TFF’ye bir protesto daha!

Trabzonsporlu taraftarların dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun İstinye’deki merkez binası önünde gerçekteştirdiği protesto tüm Türkiye’de büyük yankı buldu. Şike ve kupa olaylarından dolayı federasyonu protesto eden taraftarların, daha geniş kapsamlı bir organizasyon çalışmasına başladığı öğrenildi. Bizzat İbrahim Hacıosmanoğlu FANATİK’e yaptığı açıklamada yürüyüş için, “Bu bir ihtar” cümlesi kullanmıştı ve eyleme destek vermişti. Bir süre federasyonun adım atmasını bekleyecek olan taraftar derneklerinin herhangi bir adım atılmaması halinde hem İstanbul’dan hem de çevre illerden gelecek taraftarların katılımıyla dev bir eyleme imza atacağı öğrenildi. Henüz tarihi belli olmayan protestoya 10 bine yakın kişinin katılacağı ifade ediliyor.

Kupamız verilecek!

Taraftarlar, adalet yerine gelene kadar bu yoldan asla dönmeyeceklerini belirterek, “Şike ve teşvik yoluyla çalınan şampiyonluk kupamız mutlaka bize verilecek. Haksızlıklar son bulana kadar bu mücadelemiz her zaman sürecek. Bu nedenle federasyonu göreve çağırıyoruz. Biz sadece temiz bir futbol istiyoruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Hollanda'yı yense bile... başlıklı makalemizde dünya kupası, hollanda ve nasıl tur atlarız hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *