Torpilli spiker Hilal Özdemir ne yapacağını bilmiyor! – SKY 360

Babasının başında olduğu kanala ekran yüzü olarak transfer edilen Hilal Özdemir ekranda ne yaptığını biliyor mu?
TMSF‘nin el koyduğu,satış anlaşmasını tamamladığı ve bir kaç haftaya devir teslim işlerinin yapılacağı SKYTürk360 son günlerde hem eleştirilerin odağında hem de dikkatlerin.

TMSF’nin kanalın başına atadığı Cengiz Özdemir bir yandan Akşam’da yazı yazıyor diğer yandan SKY Türk‘te program yapıyor. Hem satışı gerçekleşen, devir teslimi ise tamamlanmak üzere olan Akşam-SkyTürk360-Alem FM’den oluşan şirketler topluluğunun Medya Grup Başkanı, hem de kanalın Genel Yayın Yönetmeni.

Bu kadar çok ünvanı bir arada yürüten Özdemir’in dikkat çeken bir diğer uygulaması ise kızını başında olduğu kanala transfer etmesiydi.

Transfer haberi geldiğinde, genç yaşına ve sınırlı deneyiminin farkında olduğunuz içinGAZETECİLER.COM olarak peşin peşin yazmıştık:

İBRETLİK VE FÜTURSUZ BİR TORPİL HİKAYESİ!

Cengiz Özdemir‘in kızını kanala spiker olarak “transfer” etmesi hem “iş modeli” hem de“medya etiği” açısından tam bir skandal niteliği taşıyor.

Özdemir, deneyim kazanması için kızına haberin mutfağında bir muhabir ya da editör olarak şans verseydi belki durum tolere edilebilirdi.

Ancak direk “ekran yüzü” ünvanıyla transfer edip bütün basına da allı pullu bir tanıtım maili geçildiğine göre ortada ibretlik ve fütursuz bir “torpil” örneği var.

TMSF 
atamasıyla kanalın başına geçen Cengiz Özdemir‘in SKY Türk ve Akşam‘daki uygulamaları çok sayıda eleştiriye konu olmuştu. Ancak kızını kanala spiker olarak atayarak Özdemir son icraatıyla gösterdi ki şimdiye dek gördüklerimiz sadece fragmanmış…

YAZDIKLARIMIZ ELEŞTİRİLDİ AMA…
Yazdıklarımızı erken bulup eleştiren, eleştirimizi haksız, yersiz bulanlar da oldu. 1988 doğumlu Hilal Özdemir’in İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya İletişim Sistemleri Bölümünde üniversite ve Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nde medya üzerine yüksek lisans eğitimi yaptığına, daha önce başka kanallarda görev aldığına dikkat çekenler oldu.

EKRANDA NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ BİLMİYOR
Ancak söylediklerimizin arkasındayız. Sırf babası kanalın başında olduğu için transfer edilen, ekrana çıkartılan bir isim Hilal Özdemir. İletişim eğitimi elbette çok büyük bir avantaj, lisans ve yüksek lisans yapmış olması da öyle. Ama ekranda ne yapılması gerektiğini bilmediği, önündeki metni nasıl daha iyi sunması gerektiğinin pek de farkında olmadığı da ortada Hilal Özdemir’in.

Kanalın yayınlarını takip edenler Özdemir’in ekranda zaman zaman nasıl teklediğini, haberleri sunarken ya da haber metinlerinin perforelerini okurken cümleler arasında nasıl uzun aralar verdiğini, cümleleri prompterdan okurken gözlerini kocaman kocaman açık habere duygu vermeye çalıştığını, kafasını “neler oldu neler” der gibi salladığını görenler Özdemir’in ulusal bir haber kanalının haber bülteninde ne aradığını da merak ediyor.

Bir önceki yazımız olan 'En büyük rakibim Nihat Doğan' başlıklı makalemizde cem yılmaz, İsmail Baki Tuncer ve nihat doğan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *