TOGEMDER’den yeni anaokul

Başbakan Recep Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER), İstanbul Başakşehir’de açtığı anaokulu ile 2012-2014 yılında Hedef 500 olarak belirlediği anasınıfı sayısına gün geçtikçe yaklaşıyor. Başakşehir’de TOGEMDER’in “Anasınıfsız Okul Kalmasın” projesi, “Hedef 500 Kampanyası” kapsamında hayırseverler Zeynep Öztürk, Zehra Büyükekşi, Seda Boynukısa, Özlem Nebati, Münevver Geylan, Leyla Akdağ, Ayşe Uğuz, Banu Yüksel, Nevin Gür, Fatma Doğan, Aysel Doğan tarafından yaptırılan TOGEMDER okul öncesi eğitim biriminin açılışı yapıldı. Açılış törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan, Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş’ın Eşi Nesibe Kocabaş, TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran ve eşi Hasan Gülbaran, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve eşi, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı katıldı.

Hayırseverlere plaket
İstanbul Başakşehir Tepe İlkokulu bahçesinde yapılan açılışta konuşan TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran, TOGEMDER olarak 2005 yılından bu yana TOGEM-DER’in yaptıkları ve gelecekte yapacaklarıyla ilgili projelerini anlatırken, “Çocuklara eğitim hizmeti götürmenin mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Gül Mutlu, TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran’a eğitime yaptığı katkılardan dolayı Saadet Gülbaran ise hayırseverlere TOGEMDER okul öncesi eğitim birimine katkılarından dolayı plaketlerini takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Kaçırılan Türk pilotlara ne oldu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *