Timsah çantaya 32 bin $

Hong Kong’daki ‘Yes Lady’ adlı bir finans kuruluşu Gucci, Chanel, Hermes ve Louis Vuitton gibi lüks markaların çantalarını rehin alarak karşılığında kredi veriyor. Reuters’ın haberine göre, paraya ihtiyacı olanlar lüks çantasını koluna takarak Yes Lady’nin yolunu tutuyor. Kuruluşun uzmanları çantayı inceleyerek değerinin yarısına kadar krediyi yarım saat içinde veriyor. Müşteriler parayı yüzde 4 faizle en geç 4 ay içinde ödemekle yükümlü. Eğer para geri ödenmezse çanta finans kurumunun Milan Station Holdings adlı ikinci el mağazasında satışa sunuluyor.

Timsah çantaya 32 bin $
Yes Lady CEO’su Byron Yiu, müşterilerin çantalarına duygusal olarak bağlandığını belirterek, “Çantalarını satmak istemiyorlar ama paraya da ihtiyaçları var. Bu fikri bulduk ve çok popüler oldu. Çoğu aldığı krediyi geri ödüyor” dedi. Yiu bir müşterinin getirdiği timsah derisi çantaya karşılık 32 bin 200 dolar kredi verdiklerini söyledi. Sahte çantayla kredi almaya çalışanlar olduğunu da belirten Yiu, bu müşterileri utandırmamak için yüzlerine vurmadan kredi başvurusunu reddettiklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Ozan Bulduk uygun ilik bekliyor başlıklı makalemizde cerrahpaşa tıp fakültesi, ilik nakli ve istanbul üniversitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *