THY pilotundan ilginç protesto!

THY kaptanından eylem… Pilot Yılmaz Özgentürk iki THY pilotunun Beyrut’ta kaçırılmasını Beyrut seferine çıkmayarak protesto etti…

Türk Hava Yolları (THY) kaptan pilotu Yılmaz Özgentürk, iki THY pilotunun Beyrut’ta kaçırılmasını protesto ederek İstanbul-Beyrut seferini yapmadı. Özgentürk, “Bu benim kişisel tercihimdi” dedi.
Geçtiğimiz gece saat 01.00’deki İstanbul-Beyrut seferini yapmaya hazırlanan THY’ye ait yolcu uçağı, kalkış hazırlıkları yaparken uçağın kaptan pilotu Yılmaz Özgentürk’ün ilginç protestosuna sahne oldu.
Uçak yolcu alımını tamamlandıktan sonra İngilizce ve Türkçe olarak yaptığı anonsta THY’nin iki pilotunun Beyrut’ta kaçırılmasını protesto ettiğini ve Beyrut seferini gerçekleştirmeyeceğini söyleyen Özgentürk kokpiti terk etti.
Yaptığı anonsla 151 yolcusunu şaşkınlığa uğratan kaptan pilot Yılmaz Özgentürk’ün yerine uçak yeni bir pilotla havalandı. Kaptan pilot Baha Gümüşyaka, yaklaşık yarım saat rötarla Beyrut’a havalanabildi.

İdari soruşturma
THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca’nın geçtiğimiz hafta Beyrut’ta konaklayacakları otele giderken kaçırılmasını protesto ederek Beyrut uçuşundan vazgeçen Özgentürk, Milliyet’e yaptığı açıklamada protestosunun kişisel tercihi olduğunu belirtti.
Özgentürk “Bu konuda fazla konuşmak istemiyorum. Bu benim kişisel tercihimdi. Kurumsal bir şirket bünyesinde çalışıyorum” ifadelerini kullandı.
Bu arada THY’den alınan bilgiye göre Yılmaz Özgentürk hakkında idari soruşturma başlatıldığı ve soruşturma bitene kadar pilotun uçmasına izin verilmeyeceği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan 1.6 milyon yeşil kartlı ‘gelir testine’ takıldı başlıklı makalemizde 1.6 milyon yeşil kartlı, cem kılıç ve Gelir testi işlemi neden yapılıyor? hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *