The Water Diviner Türkiye’de nerede çekilecek?

Yönetmenliğini üstleneceği yeni filmi için Türkiye’de mekân bakan aktör, bir Yeni Zelandalı olarak Çanakkale Savaşı’nın kendisini yakından ilgilendirdiğini söyledi

“Gladyatör” filmiyle Oscar kazanan aktör Russell Crowe hem yönetmenliğini hem de başrolünü üstleneceği yeni filmi “The Water Diviner”ın hazırlıkları kapsamında bir süredir Türkiye’de mekan bakıyor. Crowe, Çanakkale Savaşı sırasında kaybolan iki oğlunu aramak için Avustralya’dan Türkiye’ye gelen bir babanın hikayesini anlatacak filmin yapım öncesi süreciyle ilgili dün Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’le Topkapı Sarayı’ndaki Mecidiye Köşkü’nde bir araya geldi.

‘Misafirimiz olacaklardır’
Bakan Çelik toplantıdan önce yaptığı açıklamada, “Burada savaşmış olan Anzaklar ile ilgili film çekmek için geldiler. Elbette bu filmin senaryosu birçok ulusun ortak kaderinin kesişme noktalarını göstermesi bakımından önemlidir. Her sene Anzaklar ile ilgili Türkiye’de tören yapılıyor. Çünkü çok uzak topraklardan gelip burada hayatını kaybeden Anzak askerlerine saygımızı gösteriyoruz” dedi. 1934’te Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybetmiş Anzak askerlerinin annelerine hitaben “Çocuklarınız için üzülmeyin. Gözyaşı dökmeyiniz. Onlar Türk milletinin misafirleridirler. Ebediyen burada huzur içinde uyuyacak ve bizim misafirimiz olacaklardır” dediğini hatırlayan Çelik, “ Bu senaryoda da benzer bir hikâye bulunmakta” dedi.


‘Cem Yılmaz güldürüyor’
Russell Crowe Yeni Zelandalı olduğunu ve Çanakkale Savaşı’nın kendisini yakından ilgilendirdiğini söyledikten sonra Türkiye’de Edirne, Fethiye, Kapadokya’yı ziyaret ettiğini belirtti. Crowe, filmiyle ilgili bazı Türk aktörleri ikna etmek konusunda Bakan’dan yardım isteyeceğini de söyledi. Görüşmenin ardından favori Türk aktörlerinin kim olduğu sorusu üzerine Crowe, “Yılmaz Erdoğan içeride, bu soruya bile gerek yok. Ayrıca Cem Yılmaz’ı da beğeniyorum, beni güldürüyor” dedikten sonra Kıvanç Tatlıtuğ’u da beğendiği aktörler listesine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Sophia Vari'den çok samimi açıklamalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *