The Sun çıplak fotoğrafları bitirdi!

İngiltere’de yayımlanan ‘The Sun’ gazetesi 45 yıldır devam eden üçüncü sayfa güzeli geleneğini sonlandırdı. Gazete internet sitesinde modellerin üstsüz fotoğraflarına yer vermeyi sürdürecek.

İngiltere’de yayımlanan ‘The Sun’ gazetesinde bir devrin sonuna gelindi. 1970 yılında gazeteyi Avustralyalı medya devi Rupert Murdoch’ın satın almasının ardından, üçüncü sayfa güzelleri geleneği The Sun’ı en çok satan gazeteler arasına sokmuştu.

Times gazetesinin haberine göre Sun bundan böyle çıplak model fotoğrafları yayımlamayacak. Gazetenin İrlanda baskılarında da üçüncü sayfa güzellerine ait fotoğrafların yayımlanması 2 yıl önce durdurulmuştu. Patron Murdoch geçtiğimiz yıl eylül ayında yaptığı bir açıklamada, üçüncü sayfadaki üstsüz modellere ait fotoğrafların eski moda olduğunu belirtmişti.

200 bin kişiden destek
Gazetenin uzun yıllardır devam eden geleneği birçok kesim tarafından eleştiriliyordu. Çeşitli protestolara hedef olan gazete hakkında, son olarak internette başlatılan imza kampanyasına 200 bin kişi destek vermişti. Sun bu kararın ardından kabineden de olumlu tepki aldı.
Eğitim bakanı Nicky Morgan, “Bu eski moda seksist yaklaşımın tarihe karışıyor olmasından oldukça mutluyum. Her ne kadar geç alınmış bir karar da olsa, umuyorum ki kalıcı bir hamle olur. Bu yaklaşım kadınların medyada yansıtılan imajı için örnek teşkil etmeli” dedi. Başbakan David Cameron’ın sözcüsü ise, “Başbakan gazete içeriklerine yönelik kararların, her zaman gazete yönetimini ilgilendirdiğini düşünüyor. Editörlerin özgür iradelerine göre hareket edebilmesi gazetecilik için önemli” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *