The Leftovers nasıl bir dizi?

The Leftovers dizisini izlediniz mi? İzlemediyseniz bu yazıyı okuyarak The Leftovers dizisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz…

Öfke, inkâr, pazarlık, depresyon ve kabullenme… Geneline bakıldığında “Yasın Beş Evresi”ni yaşayan dünyalıların psikolojilerini izliyoruz “The Leftovers”da.
Dünya üzerindeki insanların %2’si (140 milyon) bilinmeyen bir sebeple bir anda ortadan kaybolur. Nereye gittikleri anlaşılmayan bu insanların (aralarında bebekler de var, yaşlılar da) ardında kalanlar, psikolojileri altüst olmuş halde hayatlarını sürdürmeye çalışmaktadırlar. İki çocuk babası olan polis şefi Kevin Garvey (Justin Theroux) de, geride kalanlardan biridir ve birçok insanın puf diye ortadan kaybolmasından sonra hem kendi hayatını hem de kasaba halkının hayatlarını normale döndürmeye çalışmaktadır. Eşi Laurie (Amy Brenneman), kocası ve ergen iki çocuğunu bırakıp beyazlar içindeki gizemli bir tarikata (sürekli sigara içiyorlar ve hiç konuşmuyorlar) katılmıştır. Kevin’ın kızı yanındadır ama oğlu, kendini peygamber ilan eden bir adamın pis işlerini yapmak suretiyle oradan oraya sürüklenmektedir.
Aslında hikâye, dehşet güzel… Şöyle bir düşünülecek olursa; kolumuzdaki saat bile kaybolsa günlerce bulmaya çalışır, bulamadığımızda da karalar bağlarız. Hele ki, kaybolan sevdiğimiz bir insan olursa (öldü mü kaldı mı hiçbir fikrimiz yok) yaşadığımız acının ve üzüntünün haddi hesabı olmaz. İşte buna bütün dünyayı dâhil ettiğimizde çıkan sonuç “The Leftovers”…
İlk etapta “4400” dizisini anımsatıyor “The Leftovers” ama gidenlerin geri gelmeleri değil gelmemeleri üzerine kalanların psikolojik bozuklukları, dağılmaları üzerinden yürüyor. Konu her ne kadar ilgi çekici olsa da, çok ağır ilerliyor. Yine de, yaratılan “gizem”in, seyirciyi kendisine bağlaması sayesinde kendini izlettirmeyi başarıyor.

Elementary nasıl bir dizi?

Hangi yabancı diziyi izlesem? – Dizi tavsiyesi

Bir önceki yazımız olan Comvex İstanbul fuarı açıldı başlıklı makalemizde Comvex İstanbul fuarı, hafif ticari araç ve Ticari araş fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *