The Last Ship nasıl bir dizi?

The Last Ship dizisini izlemeli miyim ya da The Last Ship nasıl bir dizi diye soruyorsanız aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye edereiz. The Last Ship konusu ve The Last Ship dizi eleştirisini bu yazıda bulabilirsiniz.

Amerika’nın, bir başka felaket sonrası dünyayı kurtarma girişimiyle daha karşı karşıyayız. Çıkan bir salgın hastalık, bir anda her yere yayılır ve insanlar hızla ölmeye başlar. Fakat dizinin ismi, henüz seyretmemiş olanların yanlış bir algıya kapılmasına neden olmasın. “The Last Ship” yani “Son Gemi”, öyle “Nuh’un Gemisi” gibi insanları toplayıp yaşanacak felaketten uzaklaştırmaya çalışan bir gemi değil. Olaylar cereyan ettiğinde zaten denizde olan mürettebat, sonradan yerleşim birimlerine ulaşıp (Tabii ki Amerikan topraklarından başlayarak) hayatta kalan insanlara yardım edecek.

Esasen William Brinkley’in 1988’de yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanmış “The Last Ship”. Dünya genelinde gerçekleşen bir felaket sonucunda insanlık (Amerikan Başkanı, Başkan Yardımcısı çoktan ölmüş) yok olmanın eşiğindedir. Ortalığı kasıp kavuran virüsten, hayatta kalanların sayısı da çok azdır. Virüsün çaresini bulmak da, Amerikan Deniz Kuvvetleri’ne ait bir savaş gemisinin mürettebatına düşmektedir. Ve insanlığı kurtarmak için gemideki doktorla birlikte kendileri de, hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir.

Başroldeki oyuncular arasında Eric Dane (Grey’s Anatomy), Rhona Mitra (Strike Bcak) ve Adam Baldwin (Chuck) yer alıyor. Oyunculuk ve senaryoyla ya da çekimlerle ilgili bir sıkıntı yoksa da, ilk bölüm dahil olmak üzere empoze edilen “Süper Amerika” propagandası insanın içine fenalık getiriyor. Bir çeşit, Amerikan halkının gururlanması için yapılmış bir iş. Hatta bu durum o kadar abartılmış ki, düşman sanki virüs değil de başka milletlermiş gibi (Bittabi özellikle Ruslar) füzeler uçuyor, silahlar patlıyor. Ama sonuçta nedir? Başka beklentiler içine girilmeyecekse aksiyon dolu sahneler görmek için çerez niyetine seyredilebilir.

ELÇİN BARLAS

Bir önceki yazımız olan Comvex İstanbul fuarı açıldı başlıklı makalemizde Comvex İstanbul fuarı, hafif ticari araç ve Ticari araş fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *