The Dictator film eleştirisi

The Dictator Film Eleştirisi ile karşınızdayız. Sacha Baron Cohen filmlerini sevenlerin kaçırmaması gereken bu filmi ve The Dictator Film Eleştirisini kaçırmayın…

Sacha Baron Cohen‘in birşeylerle derdi olduğu kesin. Belli ki bazı şeyler acayip sinirini bozuyor. Sinirini bozan şeylerle de mizah yoluyla kafa bulmayı seviyor. The Ali G Show zamanından beri bu böyle. Borat’ı izleyip sevmeyenlerin bile çoğunlukla kabul ettiği bir şey var: Sacha Baron Cohen‘in tavrı ve tarzı klasik tuvalet mizahından fazlasına tekabül ediyor. Kişisel olarak Sacha Baron Cohen ve filmleriyle aramın harika olduğunu söyleyemeyeceğim.

Borat’ın fırtınalar koparttığı dönemde de filmin biraz fazla abartıldığını ve iddia edildiği kadar sarsıcı bir işle karşı karşıya olmadığımızı düşünmüştüm. Buna rağmen, benim için Cohen’in her bünyeye hitap etmeyen, kaba, dolaysız, politik doğrucu tavırla ölçüsüzle dalgasını geçen filmlerinde eğlenceli birşeyler bulmak zor değildi. The Dictator’da da durum değişmiyor.

Cohen yine olabildiğince ölçüsüz ve hattâ saldırgan. Uluslararası siyaset, Amerikalı sivil paranoyaları, Hollywood yıldızları, çevreciler ve organik gıda tüketicileri diye başlayıp uzayan kocaman bir liste de Cohen’in sivri dilinden nasibini alıyor. Cohen’in yine birlikte çalıştığı yönetmen Larry Charles da bu kez daha büyük ve zor bir komedinin altından rahatça kalkabilmiş.

Özetle The Dictator, çoğunlukla kafa bulduğu Hollywood klişelerine yer yer yaklaşmakta çekinmeyen bir hikâye anlatsa da hiç de fena olmayan bir komedi. Cohen’in dünyasına aşina olup içerde rahat edebilenleri bolca kahkaha bekliyor… BANTMAG

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *