TEM otoyolunda işçi eylemi

Bağcılar’daki bir şantiyede yaşanan bıçaklı kavgaya tepki gösteren 200 işçi, TEM otoyolunu trafiğe kapattı. Eylemde trafik felç oldu.

TEM otoyolu Bağcılar mevkiindeki bir inşaatın şantiyesinde çalıştığı belirtilen işçilerden Muhammed B. ve Tekin G., iddiaya göre önceki akşam saatlerinde yatakhanede yüksek sesle telefonla konuştu. Şerif ve Abdurrahman Y. kardeşler ise uyudukları gerekçesiyle B. ve G.’den sessiz konuşmalarını istedi.

Ambulans geç geldi
Ancak uyarı tartışmaya dönüştü ve bıçak çekildi. Şerif Y., Muhammed B. ve Tekin G.’yi bıçakla yaraladı. İki kişi olay yerine gelen ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, kavgaya karışan iki kardeş de gözaltına alındı.
Şantiyede yaşanan kavga sabah saatlerinde bir grup işçinin protestosuna neden oldu. Şantiyede çalışan yaklaşık 200 kişi yaşanan olayı protesto etmek sabah saatlerinde TEM otoyolunu çift yönlü olarak trafiğe kapattı. Ambulans ve polis ekiplerinin dün akşamki olay sonrası geç geldiğini ifade eden işçiler oturma eylemi yapınca TEM’de de uzun araç kuyrukları oluştu. İşçiler ambulansların geçişine izin verirken, zorla geçmeye çalışan bazı araçlara da vurmaya başladı. Gruptaki bazı işçiler ise araçlara saldıran arkadaşlarına engel oldu. Yarım saat süren eylemin ardından işçiler polisin gelmesiyle yolu trafiğe açtı.

Kürtçe konuştular
Daha sonra şantiyeye geçen işçiler iş bırakma eylemi yaparak ahşap paletleri ateşe verdi. Dicle Haber Ajansı ise, şantiyedeki kavganın bıçaklanan işçilerin aileleriyle Kürtçe konuşmasından kaynaklandığını öne sürerek, firma sahibinin sorunlarını anlatmak isteyen işçilerle görüşmemesi üzerine eylemin gerçekleştiğini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Gezi Parkı eylemine katılan öğretmenlere soruşturma başlıklı makalemizde gezi parkı, gezi parkı olayları ve meb hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *