Teknoloji Işık’ta tartışıldı

Işık Üniversitesi’nde düzenlenen 2. Ulusal Elektromanyetik Uyumluluk Konferansı’nda, teknoloji ürünlerinin sağlığa zarar vermeden nasıl kullanılacağı tartışıldı.

Cihazdan cihaza ya da cihazdan canlılara istem dışı EM sızıntısının kaynağının bulunması, nedenlerinin anlaşılması ve kontrol altında tutulmasıyla ilgilenen Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) ve BiyoElektromanyetik (BEM) mühendisliklerinin çalışmalarının anlatıldığı konferansa, ABD, İsviçre, Almanya, Fransa gibi ülkelerin tanınmış firmalarının uzmanlarının yanı sıra Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden akademisyenler de katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve EMC 2013 Onursal Başkanı Prof. Dr. Sıddık Yarman mesleğe vermiş bir elektronik mühendisi olarak tasarımdan piyasaya elektromanyetik uyumluluk konusunun giderek artan önemini yaşayarak gözlemlediğim için bu konferansın ülkemizde düzenlenmesi beni mutlu etti” dedi.

Bir önceki yazımız olan Okullar yeni öğretim yılına ne kadar hazır başlıklı makalemizde 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı, 2013-2014 eğtiim öğretim ve ilköğretim hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *