Teknik Yapı Evora İstanbul ile şampiyon

Tuzla’daki Evora İstanbul projesinde 106 konut satışıyla birinci olan Teknik Yapı, son projesi Halkalı’daki Metropark’ta ise yeni kampanya başlattı.
Teknik Yapı Metropark’ta başlayan “Kim Demiş; İki Bayram Arası Evlenilmez diye…” başlıklı bayram kampanyası ile 36 ay vadedeki faizler sıfırlandı. Kampanya dahilinde birden fazla avantajın kapısını açan Teknik Yapı, peşinatı düşük tutmak isteyenleri de unutmadı. Halkalı’daki en avantajlı projelerden biri olan Teknik Yapı, Metropark’tan daire sahibi olmak isteyenler için değişen peşinat tutarına göre 24 ve 12 ay vadede de sıfır konut finansman olanağı sunan seçenekler sunuluyor.

Üç ayrı seçenek
Kampanyada yüzde peşinat ödeyenler anlaşmalı bankalardan kullanacağı 36 vadeli kredilerde sıfır konut finansman oranından faydalanacak. Daire fiyatının yüzde 35’ni peşinat olarak ödeyenler için sıfır konut finansman avantajı 24 ay olarak belirlendi. Yüzde 25 peşinatla Metropark’tan daire sahibi olmak isteyenlerin sıfır konut finansman oranının vadesi ise 12 ay. Kampanyada ayrıca yüzde 5 peşinat ve yüzde 0.77’den başlayan konut finansman oran seçeneği de yer alıyor.
Projede yer alan 1+1 tipi daireler 173 bin 500, 2+1 tipi daireler 270 bin 100 lira fiyatlardan başlarken 3+1 tipi dairelerin fiyatları ise 364 bin 100 liradan sunuluyor.

Faizlere inat kampanya
Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, son aylarda artan finansman oranlarının konut alımlarındaki olumsuz yansımalarını ortadan kaldırmak için bu kampanyayı düzenlendiğini açıkladı. Teknik Yapı Metropark’ın yüzde 60’ının satışa çıkılan ilk üç ayda satıldığını hatırlatan Durbakayım, “Çok cazip fiyatla Teknik Yapı’dan daire almak isteyenlerin talebi, finansman oranlarının yükselmeye geçmesiyle birlikte bekleyişe geçti. Teknik Yapı olarak beklenmeyen bu durumu ortadan kaldırmak için müşteri üzerine binen finansman yükünü almaya karar verdik ve 36, 24, 12 vadeli seçeneklerdeki finansman yükünü sıfırladık” diye konuştu.

Ağustos ayının hasılat şampiyonu

Teknik Yapı’nın hayata geçirdiği Evora İstanbul kapsamında Ağustos ayında toplam 175 bağımsız birim satıldı. Satışlardan 33 milyon 746 bin 732 lira gelir elde edildi. Bu rakam bağımsız bölüm satışlarından elde edilen en yüksek hasılat oldu. Evora İstanbul’un ardından en yüksek hasılat yapan ikinci proje Bahçekent Emlak Konutları 1. Etap 1. Kısım oldu. Projede, 67 bağımsız bölüm satıldı ve Emlak Konut’un kasasına 16 milyon 72 bin 277 lira girdi.
Ağustosta en çok hasılatın yapıldığı üçüncü proje İhlas markasıyla hayata geçirilen Bizim Evler 4 oldu. Projede 46 bağımsız bölüm satışından 15 milyon 665 bin 346 lira gelir elde edildi. Ağustos ayı içerisinde 29 projede 568 bağımsız bölüm satıldı. Bu satışlardan Emlak Konut’un kasasına 139 milyon 501 bin 228 lira girdi. 1 Ocak-31 Ağustos 2013 tarihlerinde ise 9 bin 262 bağımsız bölüm satıldı ve bu satışlardan 4 milyar 9 milyon 736 bin 673 lira rekor gelir elde edildi.

EVORA 33.7 MİLYON LİRALIK HASILAT RAKAMI ELDE ETTİ

Engelsİz proje tasarladı
1.272 rezidans daireden oluşan Metropark projesinde, fitness center, Türk hamamı, sauna, buhar odası, masaj odaları, yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, yarım saha basketbol sahası, çocuk parkları, yürüyüş ve koşu parkuru yer alıyor. Güneşten maksimum fayda sağlayacak olan camlardan en az bir tanesi dışa açılacak. Yaklaşık 1.450 adet kapasiteli kapalı otoparklar da ve sosyal tesis içerisinde engelli rampaları, ‘engelsiz yaşam’a olanak tanıyacak.

 

İstanbul’un lüks semtlerinde 400 milyon TL’lik atağa geçti

Nişantaşı’nda imza attığı yeni projeleriyle adından söz ettiren Keten İnşaat AŞ, yeni proje atağına geçti. Toplam yatırım değeri yaklaşık 400 milyon lira olan yeni projelerinin yanı sıra, gayrimenkul sektörüne yönelik konjonktür değerlendirmelerini de paylaşan Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, Kentsel Dönüşüm’le ciddi bir arz patlaması oluştuğuna da dikkat çekti.
Nişantaşı, Etiler, Taksim, Cihangir, Beşiktaş, Bomonti ve Kanlıca gibi şehrin önemli merkezlerinde projeler geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Keten, kent dokusuna uygun mimari tasarımların yanı sıra ekolojik değerlerin dikkate alındığı kişiye özel projeler geliştirdiklerini ifade etti.
Beyoğlu, Taksim, Beşiktaş, Cihangir, Bomonti, Nişantaşı, Etiler ve Kanlıca’da toplam 15 yeni projeye başladıklarını açıklayan Keten, “1976 yılından beri faaliyet gösteren Keten İnşaat A.Ş’nin, bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerle toplam 750 milyon liralık değer yaratıldı. Yeni projelerle de, 2013 yılı sonuna kadar 300 birim ve 400 milyon liralık yeni gayrimenkul değeri yaratacağız” dedi.
Ferhat Keten, “Eskiden portföyün yüzde 85’i Nişantaşı’nda iken, şimdi ağırlığı yüzde 20’ler düzeyinde. Halen Nişantaşı’nda aktif olmamıza rağmen Cihangir, Etiler, Beşiktaş, Bomonti ve Beyoğlu yeni odak noktalarımız. Bu bölgede inşaatlarımız devam ediyor” diye konuştu.

Yalıyı yenileyecek
Ayrıca 1905 yılında Kanlıca’da bir yangınla yok olmuş, tarihi Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa Yalısı’nı da, 110 yıl sonra aslına uygun olarak yeniden inşa edeceklerini söyleyen Keten, sürdürdükleri yenileme çalışmalarına İstanbul’un tarihi dokusunu koruyarak devam edeceklerini de aktardı.

Cihangir’e yeni proje
Özellikle Beyoğlu’nun deniz manzaralı yamaçlarının büyük ilgi gördüğünü belirten Keten, bu nedenle Beyoğlu’ndaki yatırımlara da önem verdiklerini söyledi. Keten, “Cihangir’de yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgede toplam 46 daireden oluşan 3 yeni projeye yatırım yaptık. İstanbul manzarasına sahip olan projelerde, bir tarafta İstanbul boğazını seyrederken diğer tarafta tarihi yarımada ve adaların keyfini çıkarmak mümkün olacak” dedi.

Yatırımcıları Türkiye’ye yönlendirecek

 

Emlak, finans, yatırım ve mimarlık alanında dünyanın en önemli isimlerinin katıldığı Almanya’da düzenlenen Expo Real Fuarı bu yıl 16. kez kapılarını açacak. 7-8-9 Ekim’de Münih’te düzenlenecek olan fuardaki panellerde Türkiye’nin gayrimenkul piyasası değerlendirilecek.
Fuarda ilk kez bir ülkenin yatırım potansiyeli ele alınırken, panelin düzenlenmesine yönelik adım atan ise gayrimenkul yatırımcısı Erwin Walter Graebner oldu. Türk ortağı Alaeddin Babaoğlu ile Amplio Emlak Yatırım’ı kuran ve Türkiye’ye yatırım yapan Graebner, dolaştığı tüm ülkelerdeki yatırımcılara Türkiye’de yatırım yapmayı öneriyor. Graebner, yatırımcıların ve sektörün önemli isimlerinin bir araya geldiği bu etkinliği önemli bir fırsat olarak görüyor.
Konuşma yapacak olan Graebner’in ülkenin turizm potansiyeline değinerek, yatırımcıları Türkiye’de yönlendirmesi bekleniyor.

GÜNEŞLİ’DE EN ÇOK 3+1 DAİRELER RAĞBET GÖRÜYOR

Güneşli Bahçelievler’de inşaatı devam eden Greenist Konutları’nda en çok ilgiyi 3+1 daireler görüyor. Haziran 2014’de teslim edilecek 174 dairelik projede 3+1’lerin yüzde 70’i tükendi.
Saray Grup’a ait, kaba inşaatın bittiği Greenist projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Birbirinden farklı 174 dairenin yer aldığı konutlarda dairelerin ortak özelliği her yaşam alanına ait bir teras, balkon veya ara katın olması.

‘Çocuklu aileler yöneliyor’
İstanbul’un göbeğinde dört mevsim tatil anlayışıyla yola çıktıklarını açıklayan Saray Grup Yönetim Kurulu Üyesi Talin Saraylı Dikici, tercih önceliğinin 3+1 dairelerde olduğunu söyledi. Greenist konutlarına ağırlıklı olarak çocuklu ailelerin ilgi gösterdiğini belirten Dikici, “Çocukları göz önüne alarak güvenliği en önde tuttuğumuz sosyal imkân ve alternatifler pek tabii ailelerin özellikle dikkat ettiği unsurların başında geliyor” dedi.
Projede çocuklara özel oyun alanlarının bulunduğunu söyleyen Saraylı, “Çocukların boyutlarına göre hazırlanan yüzme havuzunun yanı sıra bünyemizde ticari alanın da yer almaması site içerisinde trafiğin olmamasını sağlıyor. Böyle olunca da çocuklu aileler ağırlıklı olarak 3+1 seçeneğine yöneliyorlar” diye konuştu.

Kaya City, bir senede yüzde 51 kazandırdı

İstanbul’un kuzeyinde, temeli atılan 3. köprü, ihalesi yapılan 3. havaalanı ve inşaatına başlanan Bioİstanbul gibi dev projelerin ortasında, hükümet tarafından Yeni İstanbul olarak planlanan bölgenin merkezinde yer alan Kaya City Residence, Kanal İstanbul’un da aynı bölgeden geçmesi gündeme gelince, rekor prim yaptı.
Kayaşehir’de, Celaloğlu E7 Yapı Market işbirliğiyle gelecek yıl tamamlanacak olan Kaya City’de, daireler bir yılda yüzde 50’nin üzerinde değer artışı sağladı. İlk satışa çıktığında, 285 bin liradan başlayan fiyatlarla 4+1 daire alınabilen projede, bugün 2+1 dairelerin fiyatı 296 bin liraya kadar çıkıyor.

Kırklareli’ndeki 1+1 evler 3 saatte tükendi

Kırklareli’nde Torkam İnşaat tarafından hayta geçirilen Konakkale West’in 1+1 ve 2+1’leri satışa sunulduğu ilk 3 saat içinde tükendi. Torkam İnşaat’ın hayata geçirdiği projede dairelerin büyük kısmı sahiplerini bulurken inşaat çalışmaları da hızla ilerliyor.
Projede satışı devam eden 3+1 ve 4+1’lerin yanı sıra, peyzaj ve havuz manzaralı son 2+1’ler ise eylül sonunda satışa sunulacak.
Anlaşmalı bankalar aracılığıyla 120 aya kadar uygun faiz oranlarıyla kredilendirme imkanının sunulduğu projede teslimler ise 8 ay sonra yapılacak.Projede konutların yanı sıra bölgeye hareket getirecek 8 adet de mağaza yer alıyor.

Avrupa’dan Mimarlar Workshop’a iki ödül

Yüksek Mimar Mehpare Evrenol yürütücülüğündeki Mimarlar Workshop, 2013 European Property Awards’da da iki ödül birden alacak.
24 Eylül’de Londra’da gerçekleşecek ödül töreninde Mimarlar Workshop imzalı, Sinpaş’ın Ankara Atın Oran projesi satış galerisi olarak da kullanılan, aynı zamanda Sinpaş’ın Ankara Genel Müdürlük Binası olarak hizmet veren Sinpaş Headquarters ile Best Office Architecture dalında, Mimarlar Workshop’un sahibi olduğu Bodrum Turgutreis’te ki 3 adet villadan oluşan Bodrum Mediterranean Villas projesi ile de Architecture Single Residence dalında ödüllerini alacaklar.

‘Kentsel dönüşümle yeşil binalar artacak’

Dünyada bu yıl 16-23 Eylül 2013 tarihleri arasında Yeşil Binalar Haftası kutlanıyor. Türkiye’de çevre dostu bina değerlendirme danışmanlığı, enerji verimliliği hizmetleri vermek üzere kurulan Altensis firmasının Kurucu Ortaklarından Serkan Emin, Dünya Yeşil Binalar Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı.
Yeşil bina anlayışının gelecek nesiller için önemine değinen Emin, tüm binalarda çevreye uyum, insan sağlığına katkı, sürdürülebilirlik yeşil bina kriterlerinin olmazsa olmaz haline gelmesi temennisinde bulundu.
Emin, kentsel dönüşüm ve yeni imar yönetmelikleri ile binaların çevre dostu ve enerjiyi daha verimli kullanır hale getirilmesinde yol kat edildiğini söyledi.

 

Bir önceki yazımız olan Aytaç'ın yeni sahibi kim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *