Tarihi tenis maçına şike gölgesi düştü

Tarihin ilk kadın-erkek tenis maçının şikeli olduğu 40 yıl sonra ortaya çıktı. Bir tanık, erkek tenisçinin borç ödemek için kasten yenildiğini açıkladı…

1973’te gerçekleşen ve tenis tarihine ‘cinsiyetlerin savaşı’ olarak geçen kadın tenisçi Billie Jean King ile erkek tenisçi Bonny Riggs arasındaki maç şikeli çıktı. Riggs’in maçı, mafyaya olan borcunu ödemek için bilerek kaybettiği iddia edildi. ABD merkezli ESPN adlı kanala konuşan golf eğitmeni Hal Shaw maçın yapıldığı döneme şahit olduğunu söyledi. Shaw’un iddiasına göre Frank Ragano adlı mafya babası Riggs’in kumar borçlarını silmek için maçı kaybetmesini istedi. Daha sonra da King’in kazanacağına dair bahis oynayan mafya babası Riggs kaybedince borçlarını sildi. Maçı hiç set kazanamadan kaybeden Riggs’in yenilgisi teniste kadınlar için büyük bir zafer olarak adlandırılmıştı. Yaklaşık 30 bin kişi karşısında yapılan maçı kazanan King ise iddiayı reddetti.

Bir önceki yazımız olan ODTÜ'de nöbet devam ediyor başlıklı makalemizde ankara, görev ve odtü hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *