Tanjevic suçunu kabul etti

A Milli Basketbol Takımı’nın aldığı kötü sonuçların ardından istifa eden ve istifasının Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından kabul edileceği bildirilen başantrenör Bogdan Tanjevic, ay-yıldızlı takımın 2013 Avrupa Şampiyonası’nda ilk turda elenmesinin sorumluluğunu üstlendiği söyledi.
Tanjevic, Abdi İpekçi’de TBF Başkanı Turgay Demirel, TBF Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay ve Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu’nun katıldığı değerlendirme toplantısında ilk turu geçeceklerine kesin gözüyle baktığını ve bunun için takımı ileriki turlara hazırladığını, burada hata yaptığının ortaya çıktığını söyledi.
Aday kadrodaki oyuncu tercihleri hakkında görüşlerini belirten Tanjevic, genç oyuncu Kenan Sipahi’yi fiziksel olarak tempo ve savunma sertliği anlamında yeterli olmaması nedeniyle Slovenya’ya götürmediğini aktardı.

‘Özür diliyorum’
A Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu, yıllardır kendilerini baş tacı yapan Türk halkından özür dilediklerini söyledi. Avrupa Şampiyonası’nda aldıkları kötü sonuçlara sporcular olarak en çok kendilerinin üzüldüğünü aktaran Türkoğlu, “Burada olmak herkesi üzüyor. Bir sporcu olarak en çok üzülenler biziz. Buna herkesin inanmasını istiyorum” diye konuştu. Yıldız oyuncu, isim vermeden, milli takımın eski kaptanı İbrahim Kutluay’ı da hedef alarak, “Özellikle bizimle aynı durumları yaşamış, Milli Takım’ın kaptanlığını yapan büyüklerimiz, bu takıma sahip çıkması gerekirken, yapmış oldukları olumsuz eleştirilerle bizi çok üzdü. İnşallah kendisi bir ağabeylik yapar ve bu takımdaki sporculardan özür diler” şeklinde görüş belirtti.

Bir önceki yazımız olan YÖK'ün formasyon kararı belli oldu başlıklı makalemizde Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, ales ve formasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *